"Suud puhtaks" eellugu: kes hakkab hooldama vananevat ühiskonda? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Patsiendid hooldusravikliinikus.
Patsiendid hooldusravikliinikus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eestis on erinevatel hinnangutel lähedase hooldusega seotud 47 000—72 000 inimest, kuivõrd Eesti killustatud hoolekandesüsteem asetab suure rahalise ja ajalise koormuse pereliikmete õlgadele. Vaatame "Suud puhtaks" eel otsa arvudele: kui suur roll on praegu lähedastel pereliikmete hooldamisel ning kuidas mõjutab see nende igapäevaelu.

Eestis on üle 300 000 pensioniealise inimese, kellest viiendik vajab igapäevaeluga toimetulekuks abi või hooldust. Erinevatel hinnangutel on lähedase hooldusega seotud 47 000 kuni 72 000 inimest.

Omastehooldaja koormus võib olla väga suur ning takistada tööl käimist: hoolduskoormuse tõttu on tööturult eemal 8000 inimest ning 5000 inimest töötab osaajaga.

Kuidas korraldada abivajavate eakate hooldus, et ka elusügis mööduks väärikalt? Kas see on eaka enda, lähedaste või ühiskonna ja riigi mure? Sel teemal räägitakse suud puhtaks kolmapäeva õhtul kell 20.45 ja 21.40 ETV-s.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: