ERR Moskvas: inimesed toetavad Putinit kas või lihtsalt vanast harjumusest
Pühapäeval toimuvatel Venemaa presidendivalimistel ei ole traditsiooniliselt mingit intriigi oodata. Vaatlejate hinnangul jääb Vladimir Putin Kremlisse ka pärast 18. märtsi ja koos temaga tema poliitiline kurss.
Juba sel pühapäeval valivad Vene kodanikud presidenti. Praegusel presidendil Vladimir Putinil tõsiseid konkurente ei ole ja sellepärast kardavad ametnikud, et valijad võivad valimisi üldse ignoreerida, vahendas "Aktuaalne kaamera".
"Kui osalusprotsent on madal ja Putini poolt antud häälte protsent on madal, siis see võiks mõjutada Vene poliitikat. Aga ma ei usu, et nii toimub. Ma arvan, et tulemus tuleb piisavalt kõrge ja osalus on päris suur. Võib-olla vähem kui eelmistel presidendivalimistel, võib-olla ka suurem," rääkis Poliitilise Konjunktuuri Keskuse asedirektor Oleg Ignatov.
Viimaste uuringute järgi tuleb valimiskasti juurde umbes 70 protsenti valijatest, kellest peaaegu sama palju toetab praegust presidenti kas või lihtsalt vanast harjumusest.
"Tema toetajate seas on nii-öelda sotsiaalselt heakskiidetud käitumine - toetada presidenti. Ja viimastel aastatel see käitumine ei vähenenud, vaid kasvas veelgi pärast Krimmi sündmusi," selgitas Poliitilise Analüüsi Keskuse juhtiv ekspert Mihhail Zahharov.
Putini võiduks on rahvas valmis.
"78 protsenti arvab, et rikkumised on võimalikud, kuid tulemus on aus, sest see peegeldab elanikkonna tahet. Ja teine punkt: 81 protsenti usub, et 18. märtsi valimiste tulemused peegeldavad kogu ühiskonna või selle enamuse arvamust," sõnas Venemaa Sotsiaaluuringu keskuse direktor Valeri Fjodorov.
Ignatovi sõnul Putini senine poliitika jätkub ja valimised ei mõjuta seda kuidagi.
Kui Putin võidab, jääb ta Kremlisse veel kuni 2024. aastani.
Toimetaja: Merili Nael