Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Briti komisjon viitab Brexiti edasilükkamise võimalusele

Suurbritannia lipp.
Suurbritannia lipp. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Suurbritannia ametlik Euroopa Liidust lahkumine võib edasi lükkuda, sest paljudele võtmeprobleemidele ei ole veel lahendust leitud, ütles Westminsteri Brexiti-komisjon pühapäeval.

Euroopa Liidust väljumise komisjon ütles värskes raportis, et olulistes küsimustes nagu Põhja-Iirimaa ja Iiri Vabariigi piiri avatuna hoidmine on edusammud kasinad.

Suurbritannia peaks lahkuma EL-ist 29. märtsil 2019. Läbirääkimised tulevase partnerluse üle peaksid seega lõpule jõudma tänavu oktoobriks.

"Kui tulevase partnerluse olulistes aspektides jääb 2018. aasta oktoobris kokkulepe saavutamata, peab valitsus taotlema artikkel 50 aja piiratud pikendamist," ütles komisjon, mille liikmete enamus toetas 2016. aasta referendumil EL-i jäämist.

Komisjoni esimees Hilary Benn ütles, et läbirääkimised on praegu kriitilises faasis, sest "tohutus hulgas äärmiselt keerulistes küsimustes kokkuleppele jõudmiseks on jäänud vaid seitse kuud".

"Valitsus peab tulema välja usaldusväärsete ja üksikasjalike ettepanekutega, kuidas tegutseda "hõõrdevabal piiril" Põhja-Iirimaa ja Iiri Vabariigi vahel," lisas opositsioonilisse Tööparteisse kuuluv parlamendiliige.

"Me ei tea ühtki rahvusvahelist piiri peale EL-i sisepiiride, mis toimiks ilma kontrolli ja füüsilise taristuta. See teeb tõsist muret."

Brexitit toetav komisjoniliige Jacob Rees-Mogg ütles aga Twitteris, et raportiga püütakse Brexitit peatada.

Ka välisminister Boris Johnson, kes EL-ist lahkumist kindlalt toetab, ei pidanud BBC küsimusele vastates raportit tõsiseltvõetavaks.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: