Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Graanul Investi omanik plaanib paari aasta pärast tehase rajada

Graanul Investi juht Raul Kirjanen
Graanul Investi juht Raul Kirjanen Autor/allikas: Eesti Meedia/Scanpix

Graanul Investi omanik Raul Kirjanen lubab Est-Fori asemel paari aasta pärast rajada üliinnovaatilise keskkonnasäästliku demotehase.

"Me räägiks plaanidest siis, kui oleme niikaugele jõudnud, et tehnoloogia on paigas. Aga selge on see, et biomaterjalide ja biokomponentide tootmine on Eesti metsatööstuse suur võimalus tulevikus," ütles Kirjanen Eesti Päevalehele.

Tema sõnul on proovitud tehnoloogiat arendada, kuid praegu polevat tehaseplaanidest rääkimiseks õige aeg, et Est-Fori tehase ümber "keeb üle" ning avalikkusele on jäänud mulje, et tselluloosi tootmine on ainuke viis puitu väärindada, kuid see on vale.

Lehe väitel seostatakse Kirjaneni ka Pärnu Sadama nõukogu liikme ja IRL-i Tartu piirkonna esimehe Kaspar Kokkaga, kes leiab, et riik peaks Est-Foriga sõlmitud lepingust taganema.

Kokk on kohtunud ka Eesti Metsa Kaitseks aktivistidega ja annetas hiljem ühendusele raha.

Kirjanen tunnistas, et Pärnu Sadam on Graanul Investi koostööpartner ning ta teab ettevõtte omanikke ja juhte, kuid metsa eest seisjatega teda seostada olevat alusetu.

Est-For Investi juhatuse liige Margus Kohava Kirjaneni väitega, et kavandatav tehase tehnoloogia olevat vananenud, nõus ei ole ning Est-For panustab tehnoloogiale, mis on end tõestanud.

"Võib-olla areng ongi kahes suunas – traditsioonilise meetodiga saab bioained kätte, samas uut tehnoloogiat peab ka arendama ja küllap tuleb aeg, kus nemad üle võtavad – aga meie meelest pole see aeg veel käes," märkis Kohava.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: