Sotsid toetavad Nestori jätkamist riigikogu esimehena

Eiki Nestor
Eiki Nestor Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioon otsustas seada riigikogu juhatuse valimistel riigikogu esimehe kohale üles Eiki Nestori kandidatuuri.

"Ilma liialdamata võib öelda, et Eiki Nestor on Eesti parlamentarismi üks alustalasid. Lisaks sellele on Nestor nelja ametis oldud aasta jooksul tõestanud end suurepärase riigikogu esimehena. Ta on juhtinud riigikogu tasakaalukalt ja avatult ning toonud parlamenditöösse värskeid tuuli," ütles SDE fraktsiooni esimees Kalvi Kõva erakonna pressiesindaja vahendusel.

Kõva sõnul sõltub riigikogu nägu suurel määral riigikogu juhatusest.

Eelmisel nädalal vahendas "Aktuaalne kaamera" Toompealt infot, mille kohaselt olevat pinged koalitsioonis silmnähtavad ning need on IRL-i ja sotsiaaldemokraatide vahel kasvanud pärast Urmas Reinsalu umbusaldamise katset, kui sotsid Reinsalut ei toetanud.

"Esiteks, kas valitsus on ühtne, kas koalitsioon siis on ühtne, kas Nestori jaoks hääled peavad," kommenteeris Vabaerakonna fraktsiooni esimees Artur Talvik.

Toona kinnitasid aga nii IRL kui Keskerakond, et kui sotsid Nestori esitavad, siis nemad teda ka toetavad.

Riigikogu valib juhatuse sel neljapäeval.

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon otsustas esitada riigikogu aseesimehe kohale Kalle Laaneti. Teise aseesimehe kandidaadiks on Keskerakond lubanud esitada ka praegu sel kohal töötava Enn Eesmaa.

Allikas: BNS-ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: