"Rahva teenrid": Reformierakond võib sisetülidest isegi kasu lõigata

Foto: ERR

Reformierakonna sisetülidest võivad võita nii praegune parteijuht Hanno Pevkur kui uueks juhiks pürgiv Kaja Kallas, sest neid meenutatakse ajakirjanduses pidevalt ning nad saavad ohtralt tähelepanu, räägiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Saatejuht Mirko Ojakivi ERR-ist ütles, et Kaja Kallas proovis oma kandidaadi Kert Valdaru välja käimisega näidata kohta kätte erakonna tuumikule - uus tegevjuht, uued inimesed.

"Kuigi Valdaru on Reformierakonna liige olnud mõnd aega, ei ole ta kuulunud tuumikusse ega olnud üheski leeris võtmepositsioonis. Arvan, et see on pigem manifestatsioon või sõnumi saatmine, et nüüd hakkavad asjad muutuma," rääkis ta.

Ojakivi lisas, et pole teada, kui kaugele Kallas sellega minna võib, sest poliitikas on vaja ka liitlasi. Kõik sõltub erakonna uue juhatuse koosseisust, sest Kallas võib sattuda samasugusesse olukorda, kus on Pevkur praegu, ehk olla küll esimees, kuid ilma ülekaaluta juhatuses ja kombineerimisvõimaluseta.

Saatekülaline Peeter Helme ERR-ist ütles, et "oravapesas" toimub räpane mäng ja on näha, kuidas Pevkur loobib Kallasele kaikaid kodaratesse. "See ei räägi just väga heast erakonna sisekliimast," tõdes ta.

Evelyn Kaldoja Postimehest märkis, et kardetavasti võidavad sellest vastuseisust tegelikult nii Kallas kui Pevkur, sest toimuv sarnaneb seebiooperiga.

"Neid meenutatakse sulle kogu aeg ühes või teises lehes. Nad on opositsioonipartei, nad saavad nii palju tähelepanu. Ju siis 34 protsenti Eesti rahvast on sellest huvitatud, see on nende partei. Võidavad tegelikult mõlemad osapooled - nad saavad tähelepanu, inimesed saavad kujundada oma sümpaatiad ja antipaatiad ning lõppkokkuvõttes lähevad nende hääled summana ju ühte kaussi," sõnas Kaldoja.

Ojakivi tõi proovikivina välja eeloleval neljapäeval ees seisvad riigikogu juhatuse valimised. Kui Pevkur asub Kallasega koostööle, võib ta saada Reformierakonna kandidaadina riigikogu aseesimeheks, aga kui koostööd ei ole, ei tundu Pevkuri jätkamiseks põhjust olevat.

"Miks need inimesed, kes ei ole rahul sellega, et musta pesu pestakse leheveergudel ja raadioeetris, peaks salajasel hääletusel Pevkuri poolt hääletama? See oleks tõeline kaos Reformierakonnale, kui aseesimehe kohast sisepingete tõttu üldse ilma jäädaks," tõdes saatejuht.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: