Reformierakond esitab riigikogu aseesimehe kandidaadiks Laaneti

{{1521447900000 | amCalendar}}

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon otsustas esitada praeguse erakonna esimehe ja seni riigikogu aseesimehena töötanud Hanno Pevkuri asemel erakonna kandidaadiks riigikogu asespiikri kohale Kalle Laaneti.

ERR-i andmetel hääletas Laaneti poolt 13 ja Pevkuri poolt 10 fraktsiooni liiget.

"Minu poole pöördusid mitmed fraktsiooni liikmed, kes arvasid, et minu kandidatuur asespiikri kohale oleks erakonnale mõistlik, et see liidab erakonda rohkem. Sellest tulenevalt tegin oma otsused," ütles Laanet ERR-ile.

"Keegi ei hinnanud, kas Hanno Pevkur sai hästi või halvasti hakkama. Kuna tegemist on erakonnapoolse kandidaadiga, siis fraktsioon leidis, et täna peaks olema teine kandidaat," ütles Laanet veel.

Laanet märkis, et tema arvates sai Hanno Pevkur riigikogu aseesimehena suurepäraselt hakkama, aga ei saa eeldada, et sama inimene on riigikogu liikmena neli aastat riigikogu juhatuses.

Laanet ei soovinud öelda, kes talle asespiikri kohale kandideerimiseks ettepaneku tegi.

Ka fraktsiooni esimees Jürgen Ligi ütles, et ei tea, kes Laanetile ettepaneku tegi. "Vastab tõele, et läks kiireks, mingit kampaaniat ega koosistumist ei olnud. Kandidaat kerkis nii, et meil tegelikult polnud pikemat arutelu," rääkis Ligi. "Aktuaalsele kaamerale."

Ligi lisas, et kellelgi fraktsioonis ei olnud etteheiteid Pevkurile tema töös riigikogu aseesimehena. Ta ütles, et sisetüli ei ole Reformierakonnas juba ammu, lisades, et küll on Laaneti esitamine "mingisugune peegeldus" aasta eest erakonnas toimunule.

Hanno Pevkur ütles ERR-ile, et tegemist oli demokraatliku otsusega, milles fraktsiooni hääled läksid pooleks.

"Demokraatlikus protsessis tuleb arvestada sellega, et ühel päeval võidad, teisel päeval kaotad, polnud ju mingit loogilist seletust ka poolteist aastat tagasi, et Reformierakond peaks valitsusest välja kukkuma, aga nii läks ja riigikogu suur saal nii otsustas," kommenteeris Pevkur.

Küsimusele, kas Laaneti kandidatuuri toetamine Pevkuri asemel võis olla seotud erakonna sisetülidega, vastas Pevkur, et kõik on seotud.

"Ei ole mõtet pead liiva alla peita. See oli täna fraktsiooni otsus demokraatlikus erakonnas. Nii asjad käivadki, et on mõnikord kandidaadid, kandidaatide vahel tuleb teha valik. Eelmisel aastal sain mina erakonna liikmetelt väga tugeva mandaadi, eks selle mandaadi pealt ma lähen kindlasti oma tegemistega edasi ja kandideerin ka erakonna juhatusse," rääkis Pevkur.

Erakonna juhiks kandideeriv Kaja Kallas teatas pühapäeval, et toetab fraktsiooni kandidaadi selgitamist valimiste teel. Samas märkis ta, et toetab Laanetit.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: