Venemaal Kemerovos hukkus kaubanduskeskuse põlengus 64 inimest ({{commentsTotal}})

{{1521988020000 | amCalendar}}
Foto: TASS/Scanpix

Venemaal Kemerovos sai pühapäeva õhtul kaubandus- ja meelelahutuskeskuses puhkenud tulekahjus surma vähemalt 64 inimest, kuue inimese surnukehad on endiselt leidmata, ütlesid ametnikud esmaspäeval.

Hukkunud laste täpset arvu ei ole avaldatud, varem teatati 11 lapse surmast.

Eriolukordade minister Vladimir Putškov ütles esmaspäeval telebriifingul, et lõplik ohvirte arv on 64 ja tuletõrjujad on lõpetanud ostukeskuse nelja korruse läbikammimise, kuigi kuus surnukeha on veel kätte saamata.

"Me jätkame otsingu- ja päästeoperatsiooni. Mõned inimesed on endiselt leidmata, kuid nad on meile teada. Selles õnnetuses suri ühtekokku 64 inimest. Me pole rusudest leidnud veel kuut inimest," lausus ta.

Juurdluskomitee kinnitas 64 inimese surma.

Hoonekompleksist evakueeriti üle 200 inimese. Tulekahju lõõmas rohkem kui tuhandel ruutmeetril, selle lokaliseerimisest teatati esmaspäeva hommikul Eesti aja järgi kella 3 paiku.

Pisut enne kella 7 vahendas Interfax, et leegid on kustutatud, kuid hoone veel suitseb. Päästeametnikust allika sõnul olid kustutustööd selleks hetkeks kestnud 12 tundi.

Esialgsetel andmetel puhkes tulekahju ühes keskuse Talikirss kinodest ning põlengu tõttu varises sisse kahe saali katus. Sotsiaalmeedias levivatel videotel võis näha, kuidas osa külastajaid keskuse akendest välja hüppavad.

Tulekahju puhkemise põhjus pole esialgu teada.

Talikirsi kompleks, kus on ka saun, keeglisaal ja muud vaba aja veetmise kohad, oli pühapäeva pärastlõunal tulekahju puhkemise ajal rahvast täis.

Keskuses viibinud inimesed rääkisid Vene televisioonile, et ei kuulnud häiresignaali või ei võtnud seda tõsiselt. Tuli levis väga kiiresti ja paljud batuudikeskuses viibinud lapsed jäid vanematest eraldi.

"Häiresüsteem ei töötanud, inimesed jooksid karjudes ja paanikas välja," rääkis teismeline Milena, kes oli kaubanduskeskuses koos vanematega.

Hoones viibinud tunnistaja Anastassija Klepova rääkis telekanalile Rossija 24: "Evakuatsioonisignaal käivitus ainult kaks korda. Me ei uskunud algul, et tuleb evakueeruda, me mõtlesime, et küllap on tualetis prügi põlema läinud."

Eriolukordade ministeeriumi kohaliku büroo teatel sai tuli alguse neljakorruselise keskuse ülemisel korrusel, mistõttu varisesid sisse katused ja laed.

Politsei pidas ülekuulamiseks kinni neli inimest, kaasa arvatud keskust haldava firma juhi.

President Vladimir Putin avaldas kaastunnet ja käskis eriolukordade ministril kohale sõita, ütles Kreml.

Eesti riigijuhid avaldasid kaastunnet

President Kersti Kaljulaid avaldas Venemaa riigipeale kaastunnet Kemerovos aset leidnud ohvriterohke põlenguga seoses.

"Lubage mul väljendada sügavat kaastunnet ohvrite perekondadele ja lähedastele," seisab kaastundeavalduses, mille Kaljulaid saatis Venemaa riigipeale Vladimir Putinile. "Sel sügava kurbuse ajal on meie mõtted Venemaa inimestega."

Välisminister Sven Mikser avaldas Venemaa kolleegile Sergei Lavrovile juhtunu pärast kaastunnet: "Avaldan siirast kaastunnet elu kaotanute peredele ja sõpradele ning soovin kannatanutele kiiret paranemist," seisab Mikseri kirjas Lavrovile. "Sellel traagilisel hetkel, mil kaotasid elu ja said kannatada ka lapsed, oleme mõtteis ohvrite lähedaste ja vigastatutega."

"Avaldan sügavat kaastunnet kõigi Kemerovo kaubanduskeskuse tulekahjus elu kaotanud inimeste perekondadele ja lähedastele ning soovin kannatanutele kiiret paranemist," kirjutas peaminister Jüri Ratas oma Facebooki leheküljel.

Võimud teatasid algselt väikesest ohvrite arvust

Varem pühapäeval teatasid võimud oluliselt väiksemast hukkunute arvust.

Eesti aja järgi alles kella kolme ajal esmaspäeva öösel teatati, et tulekahju on lokaliseeritud.

"Tulekahju on lokaliseeritud, kuid leegid mitmel pool veel lõõmavad. Kui tuletõrjujad saavad need kustutatud, siis saavad päästjad rusude vahel tööle asuda," rääkis päästetöötajate ametiühingu esindaja Denis Radin.

Võimude hinnangul võis tulekahju puhkeda keskuse kinos ning põleng põhjustas katuse kokkuvarisemise kahe auditooriumi kohal. Sotsiaalmeedias levivatel videotel võis näha, kuidas osa külastajaid keskuse akendest välja hüppavad.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: