Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Navalnõi võttis uues videos luubi alla Kemerovo ekskuberneri hüved ja vara

Kemerovo ekskuberner Aman Tulejev opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi fookuses.
Kemerovo ekskuberner Aman Tulejev opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi fookuses. Autor/allikas: Video stoppkaader

Venemaa opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi avaldas järjekordse korruptsiooniteemalise video, milles seekord on võetud sihikule Kemerovo oblasti endine kuberner Aman Tulejev.

Tulejev pani küll seoses Kemerovo kaubanduskeskuse ohvriterohkele põlengule järgnenud survega ameti maha, kuid sisuliselt ta võimu juurest ei taandunud ja valiti kummalistel asjaoludel oblastiparlamendi spiikriks hoolimata sellest, et seda sammu pidasid ebasobivaks isegi mõned võimuerakonna saadikud riigiduumas. Näiteks oli selle vastu rahvasaadik Sergei Neverov, kelle hinnangul jääb selline asi rahvale lihtsalt mõistmatuks.

Märkimisväärne on see, et selleks, et Tulejev saaks spiikriks, astus innukalt ametist tagasi senine spiiker Aleksei Sinitsõn, kes rääkis, et olevat igati normaalne, et regionaalparlamendis enamust omavat Ühtse Venemaa fraktsiooni juhiks "meeskonna liider".

Lisaks sellele, et skandaaliga tagasi astunud kubernerile lihtsalt tekitati uus kõrge võimupositsioon, on silmatorkav ka asjaolu, et Tulejev säilitab mitmed kuberneri staatusega kaasnenud hüved ning saab nn rahvakubernerina neid ka juurde.

Kõigele sellele juhib oma videos tähelepanu ka Navalnõi, samuti on video osaks opositsioonipoliitiku meeskonna videotele omased droonikaadrid korruptsioonis süüdistatud võimuesindaja uhkest kinnisvarast.

Navalnõi iseloomustas olukorda järgnevalt:

"Selline näeb välja putinistliku ametniku tagasiastumine:

* istud 28 aastat võimul;

* kukud läbi kõiges, milles võimalik. Elatustaseme poolest on sinu regioon 56. kohal ja sisuliselt on seal ökoloogiline katastroof;

* sinu regioonis leiab aset tragöödia, milles hukkub suur hulk inimesi, ja sa vastutad selle eest;

* solvad avalikult hukkunute lähedasi;

* oled sunnitud tagasi astuma, kuid sulle jääb alles KÕIK - võim, võimuesindaja kabinet, hulk idiootseid nimetusi nagu "aukodanik" ja rahvakuberner", mille eest sulle makstakse ka eelarvest raha, ja riigivilla koos üüratu metsaga."

Nagu videos on ka näha, on villa näol tegu suure metsa sees asuva terve külaga - kokku umbes 40 hoonet, sealhulgas ka isiklik mobiilimast - ning kogu kinnisvaraobjekti läbib kilomeetri pikkune sõidutee. "Tõenäoliselt on tegu parima kvaliteediga teega kogu Kemerovo oblastis. Kogu parim asfalt jõudis just sinna," nentis Navalnõi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: