Putin lasi Kemerovo oblasti kuberneril ameti maha panna ({{commentsTotal}})

{{1522561920000 | amCalendar}}
Foto: TASS

Kemerovo oblasti kuberner Aman Tulejev lahkus seoses ohvriterohke põlenguga kaubanduskeskuses Zimnjaja Višnja ametist. President Vladimir Putin rahuldas Tulejevi lahkumisavalduse pühapäeval.

RIA Novosti andmetel esitas Tulejev avalduse ametist lahkumiseks omal soovil president Vladimir Putinile, kes selle pühapäeval ka rahuldas.

Kemerovo oblasti kuberneri kohuseid täidab ajutiselt senine asekuberner Sergei Tsiviljev.

25. märtsil puhkenud põlengus hukkus 64 inimest, nende seas 41 last.

Kriminaaluurimise käigus peeti kinni nii keskuse juht kui ka veel neli keskuse eest vastutavad töötajat. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse laste mängumaa batuudi juurest, tõenäoliselt süttis batuudialune kunstmaterjal.

27. märtsi hommikul toimus Kemerovo oblasti administratsiooni hoone ees suur miiting, kus nõuti ametnikelt tõe rääkimist tulekahju asjaolude kohta. Samuti nõudsid paljud, et kuberner peab pärast sellist juhtumit tagasi astuma.

Kui president Vladimir Putin Kemerovos põlenguohvrite lähedastega kohtus, kõlas ka küsimus Tulejevi vallandamise kohta. Riigipea teatas seepeale, et tegu ei ole otsusega, mida saaks teha vaid "ilusa sõna peale tragöödia taustal". Putin rõhutas, et enne tuleb välja selgitada, kes tulekahju puhkemises süüdi on.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: