Klaas eriplaneeringust: Tartu on valmis kohtusse pöörduma

Foto: ERR

Riigihalduse ministri Jaak Aabi avaldus, et valitsus jätkab puidurafineerimistehase eriplaneeringuga, paneb Tartu linna kohtuteeks valmistuma. Linnapea Urmas Klaasi sõnul ei mõista valitsus olukorra tõsidust.

Klaasi sõnul pöördusid omavalitsused valitsuse poole palvega, et riigi eriplaneeringu asjus võtaks seisukoha valitsus tervikuna, mitte ei delegeeritaks otsuse koostamine ühele ministrile, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Edasiste sammude kavandamiseks oodatakse ära minister Aabi argumentatsioon.

"On valmisolek ka kohtu poole pöörduda. Küsimus on, milliste arugmentidega, millal. Ka ministri kiri selles osas on tähtis, et näha millised on sealsed argumendid," rääkis Klaas.

"Rõhutan seda, et valitsus kollektiivse organina peab otsuse vastu võtma. Seda ei ole tehtud. Minu hinnangul ei saada aru olukorra tõsisdusest, probleemi pisendatakse, antakse vastata ühele minsitrile kirja vormis, olukorras, kus Eesti suuruselt teine linn, Tartumaa omavalitsused on öelnud, et oodatakse vabariigi valitsuse kui terviku kollektiivse organi otsust," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: