Ansip: seda suurt tehast Tartu külje alla ei tule

Andrus Ansip.
Andrus Ansip. Autor/allikas: ERR

Euroopa Komisjoni asepresident ja digivolinik Andrus Ansip on muutnud oma seisukohta ja leiab nüüd, et kui puidurafineerimistehase projekti algatajad tahavad ideega jätkata, peaksid nad uurima, kuhu tehas võiks Eestis üldse Tartu asemel mahtuda.

Ansip rääkis usutluses Maalehele, et tema hinnangul tuleb üleüldse uurida, kas selline suur tehas Eestisse ära mahub.

"Selle uurimiseks, kas tehas võiks Tartu lähedal olla, kas see võiks ülikooli kõrvale tulla, pole küll mingit põhjust. Ühegi uuringuga ei kavatseta ju tõestada, kuidas Emajõe vesikonna või siis Peipsi järve olukorda parandada, vaid uuritakse ikka seda, palju ta halveneb," ütles Ansip.

"Ütleks Andrus Kivirähki sõnadega, et pelgalt tartlaste sügav vastikustunne selle tehase vastu on piisav põhjus, et need mõtted kõrvale jätta," märkis ta.

Ansipi sõnul on tema seisukoht ühemõtteline: sellist tehast Tartu ümbruskonda mitte ehitada.

Veel hiljuti ei olnud Ansip tselluloositehase rajamisele vastu ning viskas protestijate üle nalja, öeldes, et kindlasti saab pärast tselluloositehase ehitamist "Emajõest keedetud kala" ja Tartu ülikool tuleb ka ära kolida.

"Asi on kuidagi täiesti vales suunas läinud, aga ratsionaalselt saame me aru, et puidu väärindamine oleks hea mõte," ütles Ansip märtsis advokaadibüroo Tark ja Postimehe majanduskonverentsil. "Uurime, arvutame, rehendame. Ei pea ikka olema [Tartu] Raekoja plats, kuhu see tehas tuleb,"

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: