Lähema kahe aasta jooksul tselluloositehas detailplaneeringuni ei jõua

{{1523258340000 | amCalendar}}
Foto: valitsus

Tartumaale plaanitava puidurafineerimistehase asukoha eelvalikut ei tehta enne 2019. aasta suve ning detailplaneeringuni võib tehas jõuda alles 2020. aasta sügisel, ütles peaminister Jüri Ratas riigikogu infotunnis.

"Valitsus ei ole otsustanud, et puidurafineerimistehas tuleb. Sellist otsust ei ole olemas," rõhutas peaminister.

Siiski pole Ratase sõnul valitsusliidul aega mitte ühtegi tundi niisama tiksuda või käia lihtsalt koos ja rääkida mesijuttu.

Ratas selgitas, et kõik käib etapiti: kõigepealt algatas valitsus eriplaneeringu, nüüd tehakse analüüsid ja mõjuhinnangud.

"Lähteseisukohad ja mõjude hindamised peaks valmima oktoobris 2018. Pärast seda, kui üldse minnakse edasi, tehakse asukoha eelvalik. See otsus jääb maisse 2019. Sealt edasi, detailse planeeringu lahendus ei valmi enne septembrit 2020," loetles valitsusjuht.

"Ja nagu ma olen kogu aeg ka öelnud, sellest, mis tuleb nende analüüside ja uuringute tulemusel, sealhulgas kohaliku kogukonna arvamusega – ükskõik, kes on tulevane valitsus – lähtutakse. Ma olen selles täiesti veendunud," lausus Ratas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: