Reuters: Venezuelas võib olla sadu Vene palgasõdureid

Kalašnikovi kontserni automaatrelv AK-12.
Kalašnikovi kontserni automaatrelv AK-12. Autor/allikas: EPA/Scanpix

Uudisteagentuuri Reuters allikate kinnitusel lendas käesoleval nädalal Venezuelasse rühm Venemaa palgasõdureid, et tugevdada Moskva liitlaseks oleva Nicolas Maduro režiimi. Tegemist olevat nn Wagneri grupi palgasõduritega, kes on varem tegutsenud näiteks Süürias, Ukrainas ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Reutersiga rääkis Wagneri palgasõdurite Venezuelasse minekust kolm teemaga kursis olevat allikat.

Üks allikatest, kes ka oma nime all rääkis, on ühe kasakaaktivistide rühma juht Jevgeni Šabajev, kelle andmetel olevat Venezuelas Vene palgasõdureid umbes 400 ja et nad lendasid Venezuelasse nädala alguses, paar päeva enne suuremate meeleavalduste algust. Teised allikad rääkisid aga väiksematest arvudest.

Venemaa kaitseministeerium ja Venezuela infoministeerium Reutersi kommentaarisoovidele ei vastanud. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov märkis vaid, et temal sellist informatsiooni ei ole.

USA ja suur hulk lääneriike on avaldanud toetust Juan Guaidóle ja leidnud, et Maduro teine ametiaeg ei ole kallutatud valimistest tulenevalt legitiimne. Venemaa ja ka Hiina on omakorda toetanud Madurot ja olnud vastu välisele sekkumisele.

Venemaa on sotsialistliku Maduro režiimi peamiseks toetajaks ning Moskva on riiki ka ohtralt investeeringuid teinud. Venemaa on süüdistanud USA-d selles, et Washington üritab Venezuelas riigipööret korraldada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: