Lapsevanemad nõuavad õhtuse vahetuse tundide asemel Tartu Tamme kooli moodulklasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu Tamme kooli kolme 1. klassi lapsed peavad sügisest ruumipuuduse tõttu hakkama käima koolis õhtupoolses vahetuses, kuid lapsevanemad leiavad, et selline olukord tekitab ebavõrdsust ja nõuavad koolimaja külge moodulklasside ehitamist. Linn sellise lahendusega ei nõustu.

Tartu Tamme kooli maja mahutab kolm 1. klassi. Möödunud sügisel võeti neid vastu aga viis ja sisseastujaid oleks olnud rohkemgi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Järgmisel sügisel vähendatakse vastuvõttu ja võetakse vastu neli paralleeli, kellest kolme koolipäev algab ruumipuuduse tõttu alles lõunast. Lapsevanemate sõnul ei ole selline lahendus mõistlik.

"Lapsevanemad tunnetavad, et neid ei kohelda ju võrdselt teiste lastevanematega, kes Tartus on. On teada, et piirkonnakool on hommikupoolse vahetusega, lapsevanemad arvestavad. Lapsed peavad saama käia ringides, trennides. Kui on õhtupoolne vahetus, siis on õhtupoolne vahetus - lapsed ju vabanevad õhtul kell viis ja kas te kujutate ette, et väike nublu hommikul siis ise toimetab kodus. See on mõeldamatu. Tegelikult lastevanemate elukorraldus muutub sellest ikka väga palju," selgitas kooli hoolekogu aseesimees Margus Sarap.

Nii kool kui ka lapsevanemad leiavad, et parim lahendus oleks ehitada kooli külge moodulklassid, et kõik lapsed siiski oma koolipäeva hommikul alustada saaksid. Linnavalitsuse sõnul selleks aga raha ei jätku.

"Ma ei saa kindlasti praegu Tammelinna lapsevanemaid rõõmustada. Linnavalitsus ei hakka oma otsust muutma. Me ei saa öelda teiste koolide õpilastele või lapsevanematele, et sellepärast, et me ühele koolile lisaks väga hästi tehtud ja pikaajaliselt tehtud remondile paneme juurde moodulid, teistes koolides ei saa me teha remonti," kommenteeris abilinnapea Madis Lepajõe.

Niisiis tuleb lapsevanematel leppida olukorraga, kus 1. klassi laste koolipäev algab kell 12 ja kestab pea tööpäeva lõpuni.

"Mida saab leevenduseks pakkuda, kuni ei ole lahendust, on hommikune pikapäevarühm, kus ka linn on tulnud appi, et leida neid võimalusi, sest kooli sees neid ruume ei ole, aga kooli lähikonnas ehk leiaks. Hommikul laps tuleb majast välja, saab hoitud, vaadatud, mängitud, aga see päris kool tuleks alles lõunast. Aga ega see ka päris ideaalne ei ole," rääkis Tamme kooli direktor Vallo Reimaa.

Praegu otsivad kool ja linn lahendusi, kuidas ka laste trennid ja huvikoolid hommikupoolsesse aega korraldada.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: