Macroni kingitud puu kadus Valge Maja aiast

Prantsusmaa ja USA president 23. aprillil Valge Maja aeda puud istutamas.
Prantsusmaa ja USA president 23. aprillil Valge Maja aeda puud istutamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA meedias on pälvinud palju tähelepanu asjaolu, et puu, mille Prantsusmaa president Emmanuel Macron tõi eelmisel nädalal kingiks oma kolleegile Donald Trumpile ning mille riigipead koos Valge Maja aeda istutasid, on teadmata põhjustel aiast kadunud. Hiljem selgus, et taim on tavapärases karantiinis ning istutatakse peagi õigele kohale tagasi.

Kivitamme istiku kadumist märkasid pressifotograafid juba natuke aega pärast istutamistseremooniat. Kohal, kuhu puu algselt istutati, oli vaid kolletava rohuga laik, vahendasid BBC ja Yle.

Prantsuse presidendi kantselei ja Valge Maja ametnikud selgitasid hiljem, et taim on viidud seadustest tulenevasse karantiini. Ehk eesmärgiks on takistada võimalike välismaiste taimekahjurite ja -haiguste levikut Valge Maja aias. Ametnike sõnul puuga kõik korras ning lähitulevikus istutatakse see algsele kohale tagasi.

Asjaolusid selgitas ka Prantsusmaa suursaadik USA-s:

Puu on pärit Prantsusmaalt Belleau' metsast, kus Esimese maailmasõja ajal, 1918. aasta suvel langes lahingus umbes 2000 Ameerika Ühendriikidest pärit sõdurit. Puu istutamine oli seega mõeldud USA ja Prantsusmaa pikaajaliste liitlassuhete sümbolina. 

Puu istutamise tseremoonia sai sotsiaalmeedias juba varem palju ja aeg-ajalt humoorikat tähelepanu.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: