Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Poola algatas Nord Stream 2 rahastajate vastu kohtuasja

Nord Stream 2 jaoks mõeldud toru Tšeljabinski tehases.
Nord Stream 2 jaoks mõeldud toru Tšeljabinski tehases. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Poola konkurentsiamet UOKiK teatas kolmapäeval, et algatas kohtuasja Gazpromi ja veel viie ettevõtte vastu, mis vastutavad Nord Stream 2 ehituse rahastamise eest.

"UOKiK algatas mõne päeva eest pretsedenti loova monopoli-vastase menetluse," edastas UOKiK. Amet teatas menetluse algatamisest käimasoleval kolmapäeval.

UOKiK kahtlustab, et tehinguosalised viivad vaatamata koondumisteate tagasivõtmisele ühiselt rahastades ellu projekti Nord Stream 2.

"Ameti juht võib ettevõttele kehtestada trahvi eelneva aasta alusel 10 protsenti aastatulust, kui ettevõte on sooritanud ameti juhi loata koondumistehingu. Kui koondumine on juba ellu viidud, võib UOKiK nõuda osa ettevõtte vara, aktsiate kontrollpaki müümist või ettevõtte laialisaatmist," ähvardas Poola amet.

2016. eritlesid Poola ametnikud kuue ettevõtte palvet luua Nord Stream 2 ehitamiseks ühisettevõte ja otsustasid, et see võib tuua kaasa konkurentsipiirangu.

UOKiK järeldas, et Gazprom valitseb selletagi Poola turgu ja uus projekt tugevdab tema positsioone läbirääkimistel Poola klientidega veelgi. Konsortsiumi osalised võtsid palve tagasi, mida UOKiK tõlgendas kui "liitumiskeeldu".

UOKiK-i juht Marek Niechciał avastas, et ettevõtted alustasid projekti rahastamist. "Kahjuks, nagu näitavad eeluurimise andmed, otsustasid subjektid vaatamata UOKIK-i vastuolekule seda projekti rahastada. See võib osutuda monopoli-vastase seaduse rikkumiseks ja seepärast esitame Gazpromile ja viiele teisele ettevõttele süüdistuse," edastas Niechciałi sõnad UOKiK-i pressiteenistus.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: