Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Suurim personalivoolavus on haridusministeeriumis

Valitsus vabastas Tea Varraku kantsleri ametist.
Valitsus vabastas Tea Varraku kantsleri ametist. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Ministeeriumite võrdluses oli mullu suurim kaadrivoolavus haridus- ja teadusministeeriumis, kus kokku vahetus ligi kolmandik 200 töötajast.

Lisaks on tänavu ministeeriumist lahkunud 18 inimest, kellest kaheksa koondati, kaheksa lahkus omal soovil ja kaks muul põhjusel; juuni algul lahkub lisaks õigusosakonna juht ja kuu lõpus rahandusosakonna juht.

Postimees kirjutab, et paljude lahkumiste põhjuseks on mullu märtsi viimasel nädalal ministeeriumi kantsleriametisse asunud Tea Varraku jõuline juhtimisstiil, mida iseloomustab ametnike arvu koondamine, osakondade liitmine ja osade üksuste kolimine Tartust Tallinna.

Lahkunud või lahkuma sunnitud töötajate sõnul ei ole ümberkorraldusi ministeeriumis piisavalt põhjendatud, töötajatesse suhtutakse üleolevalt ja asju aetakse arusaamatult.

Kantsler Tea Varraku sõnul on ta aga juhina lihtsalt nõudlik ning tehtud otsused vajalikud, mis ei pruugi aga kõigile inimestele meeldida.

ERR-i uudisteportaal kirjutas eelmise aasta lõpus, et 15 aastat tagasi Tartusse kolitud haridus- ja teadusministeerium on asunud mitmeid oma osakondi kas osaliselt või täielikult Tallinnasse tagasi kolima, mis tekitab ministeeriumis pingeid, kuna paljud töötajad eelistaksid jääda ülikoolilinna. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: