IRL-i Tartu piirkond ootab juhatuse toetust tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamisele

Inimkett tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise toetuseks.
Inimkett tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise toetuseks. Autor/allikas: Madis Hindre/ERR

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) Tartu piirkonna juhatus ootab erakonna eestseisuse toetust ettepanekule, mille kohaselt tuleks lõpetada eelmisel aastal algatatud eriplaneering puidurafineerimistehase rajamiseks Tartu lähistele Emajõe äärde.

IRL-i Tartu piirkonna juhatuse esimees Kaspar Kokk koostas eelnõu, millele palus reede õhtuks piirkonna juhatuse liikmete toetust.

Eelnõus märgitakse, et IRL-i Tartu piirkonna juhatus leiab, et valitsuse korraldus, millega algatati eriplaneeringu koostamine ja keskkonnamõju strateegiline hindamine, tuleb koheselt lõpetada. Sellele ettepanekule ootab Kokk erakonna eestseisuse seisukohta.

Kokk kinnitas laupäeval ERR-ile, et piirkonna juhatus toetas eelnõu.

"Piirkonna juhatuse otsus on see, et pöörduda erakonna eestseisuse poole, et IRL-i eestseisus ehk juhatus võtaks vastu otsuse, et hetkel algatatud eriplaneering tuleks lõpetada seetõttu, et aasta aega on möödunud eriplaneeringu algatamisest ja selle aasta jooksul on muutunud asjaolu, et on selgunud, et sellesse planeeritavasse asukohta Tartu lähedal ja Emajõe ääres on ulatuslik kohalike elanike ja kohalike omavalitsuste vastuseis," selgitas Kokk.

Kokk kavatseb ettepaneku edastada eestseisuse liikmetele hiljemalt pühapäeva õhtuks palvega, et see esmaspäeval eestseisuse koosolekul päevakorda võetaks.

Kokk usub, et eestseisus toetab piirkonna ettepanekut.

"Täna on meil ikkagi usk, et pigem erakonna eestseisus seda ettepanekut toetab. Aga kui ei toeta, siis peab Tartu piirkonna juhatus kogunema ja seda edasi arutama," sõnas ta.

Sel nädalal koostasid IRL-i Tartu piirkonna viis liiget avalduse keskkonnaminister Siim Kiisleri tagasi kutsumiseks. Avaldusele kirjutasid alla Peeter Laurson, Urmas Aunin, Jaan Vaiksaar, Toomas Väli ja Uno Pauts. Laurson loodab, et seda arutab esmaspäeval kogunev IRL-i juhatus. Avalduse autorid heidavad Kiislerile ette tema tegevusetust seoses Tartu lähistele plaanitava tselluloositehasega.

Koka hinnangul ei ole Kiisleri tagasi kutsumine lahendus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: