X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kiisler: tselluloositehase eriplaneeringut ei saa lõpetada ükski minister

Siim Kiisler
Siim Kiisler Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskkonnaminister Siim Kiisler (IRL) teatas, et lähtub tselluloositehase eriplaneeringu küsimuses seadustest, mitte viie parteikaaslase soovist räigete ja populistlike avaldustega valijate hääli püüda.

"Eriplaneeringu koostamist ei saa lõpetada ükski minister. Seda saab teha ainult valitsus seaduses ette nähtud juhtumitel. Keskkonnaministrina pean ma täitma seadusi ja lähtuma oma tegevuses Eesti riigi huvidest, mitte viie erakonnakaaslase soovist võimalikult räigete ja populistlike avaldustega valijate hääli püüda," märkis Kiisler.

Kiisleri avaldus oli vastuseks IRL-i Tartu piirkonna viie liikme koostatud ja erakonna peakorterisse saadetud avaldusele, milles nõutakse tema ametist lahkumist, kuna valitsus ei tulnud vastu Tartu linna soovile lõpetada tselluloositehase eriplaneering. Tuntuim allakirjutaja oli IRL-i Tartu piirkonna endine juht Peeter Laurson.

IRL-i Tartu piirkonna ja keskkonnaminister Siim Kiisleri vahel lahvatas sõnasõda esmaspäeva õhtul. Tartu Postimehe teatel kostitasid tartlastest erakonnakaaslased Kiislerit hüüetega: "Millal te tagasi astute?", "Kui palju te selle pealt teenite?", "Inimesed juba jälestavad IRL-i!", "Kelle huvid siin mängus on!?", "Miks te valetate?", "Mida te üldse selle aasta jooksul teinud olete?", "Olete terve see aasta keppinud lõunaeestlaste ajusid!" jne.

Kiisleri sõnul mõistab ta küll paljude tartlaste muret oma kodulinna pärast, aga mitte keegi pole kunagi kavatsenud rajada puidurafineerimise tehast Tartu linna.

"Valitsus algatas riigi eriplaneeringu selleks, et põhjalikult uurida kõiki mõjusid ja ohte, mis võivad kaasneda tehase rajamisega Viljandi või Tartu maakonda. Eriplaneeringu käigus tehtavad teadusuuringud ja mõjuhinnangud annavad õiguspärase, planeerimisseaduse nõuetega kooskõlas oleva vastuse küsimusele, kas seda tehast saab nimetatud maakondadesse üldse rajada või pole see võimalik. Seepärast on eriplaneeringu jätkamist üksmeelselt toetanud kõik valitsuse liikmed nii enne mind kui ka minu ajal," märkis Kiisler.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: