Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu IRL-i viis liiget koostasid avalduse Kiisleri tagasi kutsumiseks

{{1527088260000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

IRL-i Tartu piirkonna viis liiget koostasid avalduse keskkonnaminister Siim Kiisleri tagasi kutsumiseks.

Viie IRL-i Tartu piirkonna liikme allkirjaga avaldus läheb IRL-i peakontorisse teele eeldatavalt veel kolmapäeva õhtul. Nii kinnitas ERR-ile avalduse üks koostaja, IRL-i Tartu piirkonna endine juht Peeter Laurson.

Avaldusele kirjutasid alla Peeter Laurson, Urmas Aunin, Jaan Vaiksaar, Toomas Väli ja Uno Pauts.

Laurson loodab, et seda arutab esmaspäeval kogunev IRL-i juhatus.

Laursoni sõnul heidavad avalduse autorid Kiislerile ette tema tegevusetust seoses Tartu lähistele plaanitava tselluloositehasega. Tema sõnul oleks Kiisler pidanud tehase eriplaneeringu vastu seisma ja selle lõpetamise algatama.

Etteheiteid on aga Laursoni sõnul teisigi. "Enda seisukoha puudumine, arusaamatus, et mida üldse keskkonnahoidmine endast kujutab. Selles suhtes tuleb kiiresti otsus vastu võtta, keskkonnaminister välja vahetada ja uus keskkonnaminister valida selline, kes on suuteline vastu võtma otsuseid ja keskkonna ning rahva eest seisma," ütles Laurson "Aktuaalsele kaamerale".

Tartu piirkonna esimees: Kiisleri tagasikutsumine ei ole lahendus

IRL-i Tartu piirkonna esimees Kaspar Kokk ütles ERR-ile, et tema hinnangul ei ole Kiisleri tagasi kutsumine lahendus ja sellist ettepanekut ta piirkonna juhatusele kindlasti ei tee.

"Mina piirkonna esimehena ei ole lõpuni veendunud et Kiisleri tagasi kutsumine oleks järgmise sammuna kõige õigem. Ma pigem näen, et võiks alustada sellest, et piirkond võiks paluda erakonna juhatusel kujundada tehase osas seisukoht arvestades Tartu piirkonna arvamust. Küsimus ei ole ühes või teises ministris, vaid planeeringus ja selles, et see ei arvesta tartlaste soove," sõnas Kokk.

Kokk loodab, et Tartu piirkond kujundab oma seisukoha reedel.

Siim Kiislerit ei ole ERR-il seni õnnestunud kommentaariks tabada.

Keskkonnaminister Siim Kiisler (IRL) sattus esmaspäeva õhtul Tartus tselluloositehase eriplaneeringu arutelul parteikaaslaste kriitika alla, kes nõudsid ka tema tagasiastumist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: