Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Puidutöötlemistehase vastased koostasid uue pöördumise

Vaade Emajõeäärsele Tartu kesklinnale. Tulevane tselluloositehas jääks aga linnast välja.
Vaade Emajõeäärsele Tartu kesklinnale. Tulevane tselluloositehas jääks aga linnast välja. Autor/allikas: Margus Ansu/PM/Scanpix

Emajõe äärde kavandatava puidutöötlemistehase vastaseid koondav Tartu apelli töörühm on koostanud uue pöördumise, Tartu apell 2, mis kutsub üles lõpetama tehase eriplaneeringu koostamise.

"Meie töörühma liikmed on kohtunud nii keskkonnaministri kui ka riigihalduse ministriga, selgitades kavandatava tehasega seotud olulisi riske ja ohtusid, kuid tulemusteta," ütles ökoloog Asko Lõhmus töörühma teatel. "Leiame, et selles ilmselt väheinformeeritud, avalikkusega läbi rääkimata ja kiirustavas protsessis on korduvalt rikutud head valitsemistava, mis vähendab inimeste turvatunnet ja usaldust oma riigi vastu."

Pöördumise toetuseks saab allkirja ID-kaardiga anda petitsioon.ee keskkonnas.

Töörühma kuuluvad mitmed Tartu Ülikooli ja Maaülikooli teadlased.

Laupäeval korraldavad tehase vastased Tartus inimketi "Emajõe kaitseks". Kas inimkett Emajõe toetuseks ulatub homme Vabadussillast Võidu sillani, nagu korraldajad plaaninud või veelgi kaugemale, on praegu võimatu ennustada, kirjutas reedel Tartu Postimees.

Toetuskontserdi annavad Atlantise ees laeval mitmed nimekad Eesti artistid.

Inimeketi korraldajaid esindav Paul Volmer ütles ajalehele, et nemad on inimketi puhuks tellinud suure plakati "Emajõe ilu hoieldes", aga plakateid ja loosungeid on valmis ja valmistamisel teisigi.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: