Pala maastikupõleng on levinud ligi 150 hektarile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pala polügoonil põleb pinnas.
Pala polügoonil põleb pinnas. Autor/allikas: Päästeamet

Reede keskpäeval Harjumaal Pala külas puhkenud maastikupõleng on levinud ligi 150 hektarile.

Põhja päästekeskuse pressiesindaja ütles BNS-ile, et pühapäeva õhtuse seisuga oli põleng Kuusalu vallas Pala külas kaitseväe harjutusväljal levinud 145 hektarile. Tulekahju kustutavad 2-3 komando päästjad ning vabatahtlikud. Viimased kustutavad tuld selleks rajatud ohututelt teedelt. Kustutustöödele on kaasatud ka kaitseväe lennuk.

Seni pole teada, millest tulekahju alguse sai. Kaitseväe peastaabi pressiesindaja kinnitas, et kaitsevägi ei viinud reedel harjutusväljal läbi laskmisi.

Reedel kell 13.54 sai häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Pala külas kaitseväe keskpolügoonil puhkes tulekahju ja on kuulda plahvatusi. Piirkonnast tuli häirekeskusele teateid tulekahju kohta väga palju, sest suitsusammas paistis kaugele. Tuli levis kiiresti, põles noorendik ja pinnas ning suits levis ümbruskonda.

Tuleluure tegemisel kasutati päästeameti drooni ja kustutustöödele kaasati nii kaitseväe lennuk kui ka vabatahtlikud päästjad, lisaks Lääne-Virumaa päästemeeskonnad ning kaitseväe tegevväelased koos päästetehnikaga.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: