Suuremate "kaltsukate" äri õitseb hoogsast majanduskasvust hoolimata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paavli Kaltsuka müügisaal.
Paavli Kaltsuka müügisaal. Autor/allikas: Paavli Kaltsuka Facebook

Ehkki mullu kasvas Eesti majandus ligi viis protsenti, ei hüljanud kasutatud riiete kaupluste kliendid neid uute riietega kaubitsejate kasuks - käivet kasvatasid jõudsalt nii kogu Eestis tegutsev Humana kui Tallinna üks suuremaid teise ringi poode Paavli Kaltsukas.

Eesti majanduse koguprodukt suurenes eelmisel aastal 4,9 protsenti ning majanduses oli tegu kriisijärgse aja edukaima aastaga. Ka keskmine brutopalk tegi aastaga 6,5-protsendilise hüppe. Võiks eeldada, et paranenud elujärje tõttu väheneb nende inimeste hulk, kes endale rõivaid kasutatud riiete poest soetavad, kuid suuremate teise ringi poodide käibe- ja kasuminumbrid seda eeldust ei kinnita.

Humana Sorteerimiskeskus OÜ-l, millel on Eestis 23 poodi, neist 12 Tallinnas ja kaks Tartus, oli mullu käive ligi 19,8 miljonit eurot ehk üle kaheksa protsendi 2016. aasta käibest enam. Kasumit teeniti üle 719 000 euro ning see number ületas 2016. aastat hüppeliselt, sest toona jäädi ligi 382 000 euroga miinusesse.

Humana majandusaasta aruande kohaselt peab ettevõte mullust aastat edukaks, sest suurenes tulu nii kaupluste müügist kui ka ekspordist. Kogumiskonteineritesse koguti 676 tonni kasutatud riideid ning Eestist riiete kogumisel kokku, arvestades lisaks konteineritele ka koostööpartnereid ja ettevõtte poode, ületati miljoni kilogrammi piir.

"Seega pole ka lähiaastate eesmärgiks enam oluline laienemine, vaid pigem olemasoleva kauplustevõrgu toimimise hoolikas jälgimine ning kaupluste avamine eelkõige soodsa võimaluse ning sobiva asukoha olemasolul," seisab aruandes.

Tallinnas Koplis kaht taaskasutatavate rõivaste poodi pidava Paavli Kaltsuka käive oli mullu 1,29 miljonit eurot ning käive kasvas aastaga üheksa protsenti.

Kasumit teenis ettevõte eelmisel aastal 14 484 eurot, kuid selles osas jäädi 2016. aastale alla, sest toonane kasuminumber oli ligi 31 000 eurot.

Ettevõte sedastab majandusaasta aruandes, et käibekasvuga täideti püstitatud eesmärk ning edukaks osutus ka internetipoe avamine.

Paavli Kaltsukas töötas aastalõpu seisuga 46 inimest ja palgafond oli 341 000 eurot. Samasuguse töötajate arvuga plaanib pood jätkata ka edaspidi ning tänavuseks käibekasvuks loodetakse saavutada viis protsenti.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: