Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Andmekaitse inspektsioon uurib tselluloositehase märgukirja salastamist

Andmekaitse inspektsioon algatas menetluse rahandusministeeriumi, majandusministeeriumi ja keskkonnaministeeriumi üle, et välja selgitada, mis põhjusel jäid puidurafineerimistehase rajamisega seotud osad dokumendid avalikustamata.

Vaide esitas inspektsioonile MTÜ Emajõe Kaitseks juhatuse liige Jaan Vaiksaar.

Vaiksaar palus teha ministeeriumitele ja riigikantseleile ettekirjutused, et nad avalikustaks oma dokumendi Est-For Invest ettepanekute ja soovide kohta koostööks valitsusega. ERR-i andmetel edastati need 13. veebruaril 2017. aastal majandusministeeriumis toimunud nõupidamisel, märkis inspektsioon oma teates.

"Kuna Teil antud juhul vaideõigus puudub, loen Teie pöördumise märgukirjaks, mille alusel algatan vaides nimetatud ministeeriumide suhtes, kes osalesid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis aset leidnud nõupidamisel, omaalgatusliku järelevalvemenetluse kontrollimaks dokumentide registreerimata jätmist. Kuna riigikantseleist ühtegi isikut nimetatud nõupidamisel ei osalenud, siis riigikantselei suhtes inspektsioon menetlust ei algata. Juhul kui järelevalvemenetluse raames siiski selgub, et dokumente on edastatud ka riigikantseleile, siis algatatakse vajadusel ka menetlus riigikantselei suhtes," teatas inspektsiooni peainspektor Elve Adamson ametlikus kirjas Vaiksaarele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: