Est-For Invest: ootame ära valitsuse ametliku seisukoha

Foto: Aili Vahtla/ERR

Tartu lähistele tselluloositehast soovivad ettevõtjad ei soovi valitsuskoalitsiooni osapoolte tärkavat vastuseisu kommenteerida ja peavad paremaks oodata ära, kui valitsus ametliku seisukoha kujundab.

Vaatamata järjest tugevnevale survele tselluloosi tehase eriplaneeringu lõpetamiseks, ütles Est-For Investi juhatuse liige Margus Kohava ERR-ile, et ei soovi teemat praegu kommenteerida.

"Est-For ei saa poliitilisse debatti sekkuda, ootame ära eriplaneeringu algatanud valitsuse ametliku seisukoha," ütles Kohava.

Peaminister Jüri Ratas ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et otsust tehast rajada ei ole valitsus teinud. Küsimus on vaid Ratase sõnul selles, kas valitsus läheb eriplaneeringuga edasi, et uuringuid läbi viia.

Ratase sõnul hakkab koalitsioon tselluloositehasega seonduvat arutama juba uue nädala alguses.

Helir-Valdor Seeder ütles teisipäeval ERR-ile, et IRL-i eestseisus teeb valitsusele ettepaneku kaaluda alternatiivseid lahendusi Tartu piirkonda plaanitava tselluloositehase praegusele eriplaneeringule.

Kolmapäeval teatas ka sotside esimees Jevgeni Ossinovski, et sotsiaaldemokraadid pole tehase ehitust Tartu lähistele kunagi toetanud ja asjaolusid peaks tõepoolest valitsuse tasandil arutama.

Palli viskas ettevõtjate väravasse riigihalduse minister Janek Mäggi (KE), kes ütles, et järjest ägeneva Tartu kogukonna vastuseisu tõttu on ettevõtjate ülesanne pakkuda lahendusi, mis ka nende huve arvestavad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: