Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mäggi: valitsus arutab tselluloositehase teemat juuni teises pooles

Valitsuskabinet.
Valitsuskabinet. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus arutab Tartu lähistele plaanitava tsellulositehase eriplaneeringu lõpetamist 21. juunil toimuval kabinetiistungil, nii ütles ERR-ile riigihalduse minister Janek Mäggi (KE).

Peaminister Jüri Ratas ütles eelmisel nädalal, et eriplaneering temaatikat arutatakse juba uue nädala alguses.

Janek Mäggi sõnul otsustasid nädala alguses kohtunud valitsuserakondade esimehed, et esimene võimalus eriplaneeringut valitsuskabinetis arutada on 21. juunil.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles eelmisel nädalal ERR-ile, et erakonna eestseisus teeb valitsusele ettepaneku kaaluda alternatiivseid lahendusi Tartu piirkonda plaanitava tselluloositehase praegusele eriplaneeringule.

Ka sotside esimees Jevgeni Ossinovski teatas, et sotsiaaldemokraadid pole tehase ehitust Tartu lähistele kunagi toetanud ja asjaolusid peaks tõepoolest valitsuse tasandil arutama.

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas on öelnud, et kui nüüd soovitakse eriplaneeringut lõpetada, tuleb seda valitsuskabinetis arutada.

Eriplaneeringu lõpetamiseks on kaks varianti

Rahandusministeeriumi planeeringute osakonna juhataja Tiit Oidjärv ütles ERR-ile, et eriplaneeringi lõpetamiseks on kaks varianti.

"Kui lõpetajaks on arendaja ehk praegusel juhul Est-For, siis võib ta avaldada soovi eriplaneering lõpetada mistahes hetkel. Sellisel juhul võib valitsus planeeringu lõpetada näiteks põhjendusega, et kavandatav tegevus ei ole võimalik, kuna puudub tegevuse elluviimisest huvitatud isik ning riik ise planeeringu koostamist jätkata ei soovi. Kui hanke alusel on sõlmitud leping konsultandiga, tuleb Est-Foril tasuda selleks hetkeks tehtud tööde eest," selgitas Oidjärv.

Samuti saab tema sõnul riigi eriplaneeringut asuda lõpetama ka valitsus, põhjendades lõpetamise vajalikkust. "Antud juhul selgitaks valitsuse jaoks asjaolud välja rahandusministeerium koostöös keskkonnaministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga," rääkis Oidjärv.

Seejärel tuleb Oidjärve sõnul ära kuulata ka Est-For Invest. "Ärakuulamine on kohustuslik, kuna Est-Fori taotluse suhtes tehakse planeeringu lõpetamisega keelduv otsus," sõnas ta.

Peale asjaolude välja selgitamist ja Est-For Investi ära kuulamist teeb valitsus Oidjärve sõnul lõpliku otsuse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: