Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Karnau: Ratas otsustab ilmselt tselluloositehase eriplaneeringu tühistada

Ajakirjanik Andrus Karnau ütles, et tema andmetel läheb peaminister Jüri Ratas kaasa valitsuspartnerite sooviga ja Est-Fori tselluloositehase eriplaneering tühistatakse.

Karnau rääkis Raadio 2 saates "Olukorrast riigis", et tema infoallika kinnitusel on Ratas otsustanud, et 21. juunil, kui valitsuskabinet tselluloositehase teemat arutab, läheb ta kaasa partnerite sooviga ning eriplaneering tühistatakse.

"See on loomulikult lahtine," lisas ta. "Ma ei saa absoluutse tõestusega väita, et Ratas niiviisi otsustab, aga vähemalt on mulle väidetud, et ta sisuliselt on kõhklemas /.../ ja see, millega Keskerakond praegu tegeleb, on just nimelt lahenduse otsimine, kuidas sellest olukorrast viisakalt välja tulla."

Kompromissikohaks pidas Karnau seda, et eriplaneering võidakse jõusse jätta, juhul kui Est-Fori ärimehed on nõus planeeringuala laiendamisega ehk mujale kui Tartumaale viimisega.

Teine saatejuht Ahto Lobjakas märkis, et ilmselgelt algatati eriplaneering poliitilise suvaga kohapealt, kus talle üldse ruumi poleks tohtinud olla.

"Tahan öelda, et seda tselluloositehast, võimalikku miljardiinvesteeringut ja kogu kaasaskäivat asiotaaži võttis tõsiselt tänane valitsus, mille juht on Jüri Ratas. /.../ Kui nad selle algatasid poliitilise suvaga - ja minu meelest argument on ülekaalukas, et nad seda tegid - tuleb neil ka lõpetada see poliitilise suvaga, midagi muud ei jää üle. See on lihtsalt asjade loogika," lausus Lobjakas.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: