Ossinovski tselluloositehasest: ütlesin kuu tagasi, et asi kisub hapuks

Foto: ERR/ kuvatõmmis

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski ütles "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuus, et tema on algusest peale tselluloositehase suhtes skeptiline olnud, kuid umbes kuu aega tagasi hakkas talle kohaliku kogukonna vastuhakku vaadates, et asi kisub hapuks. Siis aga polevat ta koalitsioonipartneritelt toetust eriplaneeringu lõpetamiseks leidnud.

"Valitsus käitus iseenesest õigesti, et kui tuli oluline investor ja ütles, et on valmis investeerima uude projekti, siis valitsus otsis võimalust, kuidas seda võimalikuks teha, ja sellest tulenevalt see eriplaneeringu protsess algatati," kommenteeris Jevgeni Ossinovski küsimust, miks sotsid valitsuses olles eriplaneeringu algatamist aasta tagasi üldse toetasid, kui nüüd väidavad, et on algusest peale tehase vastu olnud.

"Mina isiklikult olen olnud skeptiline selles osas, et seda projekti on võimalik lõpuni viia, aga loomulikult eriplaneeringu algatamine tähendab seda, et hakatakse erinevaid uuringuid läbi viima ja uuringute tulemuste pealt on loomulikult võimalik lõplikult neid otsuseid langetada," selgitas Ossinovski, milles tema vastuolek projektile väljendus.

"Küll järgnevate kuude jooksul või selle protsessi käimatõmbamise jooksul siis tegelikult juba nägime, et see vastatasseis nii kohapeal kui tegelikult ka teadlaskonna vahel selles küsimuses, kas need võimalikud keskkonnaohud on piisavalt maandatud või mitte, kujunes kaunis teravaks, ja mina enda poolt, kui Sotsiaaldemokraatlik Erakond seda paar kuud tagasi arutas, siis olin küll seda meelt, et selle projektiga edasi minna mõtet ei ole, sest selle elluviimine ei ole lõppkokkuvõttes siiski võimalik, aga erakonnas oli arvamusi ka teisi, mistõttu erakond siis otsuseni ei jõudnud selles osas ja otsustati veel edasi uurida."

Ossinovski sõnul ütles ta umbes kuu aega tagasi koalitsioonipartneritele, et asi kisub hapuks, mistõttu tasub seda veelkord vaadata, et jõuda tehase rajamise küsimuses uuele seisukohale.

"Siis seda vajalikuks ei peetud. See, miks IRL otsustas nüüd ühepoolselt sellise seisukohaga välja tulla, seda tuleb muidugi küsida IRL-i esimehe käest."

Ossinovski ei olnud nõus arvamusega, et koalitsioonipartnerid hakkasid eriplaneeringu algatamise otsusest taganema lähenevate parlamendivalimiste tõttu.

"See on selline omapärane lugu, et kui ülekaaluka avaliku huvi otstarbel mõnikord valitsus otsustab kohalikku kogukonda ignoreerida, siis kritiseeritakse valitsust sellepärast, et rahvast ei kuulata, ja siis nendel juhtudel, kus valitsus otsustab kohalikule kogukonnale vastu tulla, siis öeldakse, et nüüd on tegemist valimiseelse propaganda või populismiga."

SDE juhi sõnul on seaduses olemas punkt, mis võimaldaks valitsusel uuringute tegemist peatada, kuid kas seda on võimalik ja mõistlik rakendada, peavad välja selgitama ministeeriumite juristid.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: