Toobal võimalikust nõudest Keskerakonna vastu: minuga pole keegi ühendust võtnud

Foto: Siim Lõvi/ERR

Teisipäevane Postimees tõi välja, et Keskerakonda võib lisaks hiljuti erakonnalt kohtus väljamõistetud 220 000 eurole lähitulevikus oodata ettekirjutus veel pea 1,3 miljoni ebaseadusliku annetusena saadud euro riigieelarvesse maksmiseks. Keskerakonna endine peasekretär Priit Toobal ütles, et prokuratuur pole temaga selles küsimuses ühendust võtnud ja täpsemalt ta teemat ei kommenteerinud.

Postimees kirjutas, et Keskerakond jättis väidetavalt aastatel 2009-2016 reklaamiärimees Paavo Pettaile valimisreklaami eest maksmata 1,3 miljonit eurot ehk sai tasuta tööga samas väärtuses Pettailt lubamatut annetust. Selline nõue viiks erakonna pankrotini.

Keelatud annetuse tegemist uurib riigiprokuratuur.

Menetlus hõlmab ka toonase erakonna peasekretäri Priit Toobali kahtlaseid tehinguid partei sularahakassa ja pangakontode vahel.

"Aktuaalne kaamera" küsis Toobalilt, kas 1,3 miljoni euro suurusel kahjunõudel on alust.

"Teate, ma ise pole ühtegi dokumenti näinud, minuga pole ühendust võtnud ei prokuratuur, ei Paavo Pettai, ma ei tea ühegi kriminaaluurimise sisu, minuga pole prokuratuur ühendust võtnud, mitte ükski uurija pole mulle helistanud," vastas Toobal.

"Ma olen öelnud ka, kui minuga tahetakse küsida organite poolt, ma suhtlen nendega, vastan," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: