Keskerakond soovib 220 000 eurot tagastada riigieelarvesse osamaksetena

Keskerakonna kongress Pärnus mullu novembris.
Keskerakonna kongress Pärnus mullu novembris. Autor/allikas: Ernest Bondarenko/Keskerakond

Keskerakond soovib erakondade rahastamise järelevalvekomisjoni (ERJK) ja kohtu otsuse alusel riigieelarvesse 220 000 eurot tagasi maksta osade kaupa.

"2017. majandusaasta aruanne kinnitab, et MTÜ-l Eesti Keskerakond on kohustusi rohkem kui vara, see tähendab, et kohustused ületavad vara 239 000 euro võrra. Majandusaasta aruande järgi oli erakonnal plaanis 2018. aastal kulutuste pealt kokku hoida, et netovara aasta lõpuks taastada. Lisakohustuse täitmine summas 220 000 eurot ühe maksega on erakonna majanduslikku seisu arvestades võimatu," seisab Keskerakonna advokaadi poolt ERJK-le saadetud kirjas.

ERJK kohustas möödunud aasta juulis Keskerakonda kandma 30 päeva jooksul riigieelarvesse antud summa suuruse, mida luges keelatud annetuseks.

Riigikohus otsustas 11. detsembril, et ei võta menetlusse Keskerakonna ja Paavo Pettai kassatsioonkaebusi, milles nad soovisid komisjoni ettekirjutuse tühistamist.

Keskerakond avaldas soovi, et ettekirjutuses märgitud rahasumma tasutakse võrdsetes osamaksetes 18 kuu jooksul alates selle aasta detsembrist iga kuu 25. kuupäeval. Keskerakond lisas, et seadus ei sätesta, et keelatud annetuse korral tuleb annetus ilmtingimata tagastada ühes osas.

Kui ERJK Keskerakonna ettepanekuga nõustub oleks kuumakse suuruseks 12 222 eurot.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: