Lagarde'i sõnul kaotavad kaubandussõjas mõlemad pooled

IMF-i direktor Christine Lagarde.
IMF-i direktor Christine Lagarde. Autor/allikas: Andrew Caballero-Reynolds/AFP Photo/Scanpix

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) peadirektor Christine Lagarde hoiatas neljapäeval, et USA ühepoolsete imporditollide põhjustatud kaubandussõjas ei ole võitjaid.

Kui USA kaubanduspartnerid peaksid vastama omapoolsete tollimaksudega, millega nad on ähvardanud, näeme kaotajaid mõlemal poolel, sõnas Lagarde ajakirjanikele.

Sellel oleks tõsine majanduslik mõju USA-le ja maailma suurematele majandustele, lausus IMF-i juht, lisades, et üks tagajärg oleks inflatsiooni kiirenemine.

IMF hoiatas neljapäeval, et Ühendriikide presidendi Donald Trumpi agressiivsed kaubanduspoliitikad ning maksude alandamise poliitika võib ajal, kui USA majandus on kasvamas, kaasa tuua riske nii riigi enda kui ka kogu maailma majandusele.

Maksukärped toovad lühiperspektiivis kaasa majanduskasvu, kuid suurendavad ka riske USA ja maailmamajandusele, teatas IMF Ühendriikide majanduse aastaülevaates.

Imporditollid, mille USA on kehtestanud, võivad kahjustada vastumeetmete tsükli käivitamise ja globaalsete tarneahelate häirimisega maailmamajanduse taastumist, lisas fond.

Ühendriikide valitsuse otsus kasutada tollidefide õigusliku alusena rahvusliku julgeoleku klauslit võib viia selleni, et samasugusel ettekäändel kehtestavad imporditollid ka teised riigid, teatas IMF, lisades, et see õõnestaks reeglitel põhinevat rahvusvahelist kaubandussüsteemi.

"USA ja tema kaubanduspartnerid peaksid töötama koos konstruktiivselt, et vähendada kaubandusbarjääre ja lahendada kaubandust ja investeeringuid puudutavaid erimeelsusi, laskumata tollide ja mittetolliliste piirangute kehtestamiseni," seisis ülevaates.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: