Valge Maja: USA ei tunnusta Krimmi annekteerimist

Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders.
Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders. Autor/allikas: Pappis Jean Pierre Polaris/Sipa/Scanpix

Valge Maja teatas esmaspäeval, et Washington ei tunnusta Krimmi annekteerimist 2014. aastal ning Ühendriikide sanktsioonid Venemaa suhtes jäävad paika kuni poolsaar naaseb Ukraina koosseisu.

"Me ei tunnusta Venemaa katset annekteerida Krimm," ütles Valge Maja kõneisik Sarah Sanders ajakirjanikele. "Sanktsioonid Venemaa vastu jäävad kehtima seni, kuni Venemaa tagastab poolsaare Ukrainale."

USA president Donald Trump ei välistanud reedel nõustumist Krimmi poolsaare annekteerimisega Ukrainalt, kui ta kohtub 16. juulil Helsingis Vene riigipea Vladimir Putiniga.

Ajakirjanike küsimusele, kas ta kaalub -- nagu on räägitud -- loobumist Washingtoni vastuseisust 2014. aasta maahõivamisele, vastas Trump: "Peab vaatama."

Trump on korduvalt öelnud, et Venemaa tuleks tagasi võtta arenenud tööstusriikide blokki G7, kust ta Krimmi annekteerimise tõttu välja heideti.

Trumpi keeldumine kinnitamast Ühendriikide kauaaegset vastuseisu Venemaa sekkumisele Ukrainas jahmatab liitlasi enne juulikuist NATO tippkohtumist.

Nõustumine sellega, et Krimm ei lähe enam kunagi Ukraina kontrolli alla, oleks tohutu järeleandmine Venemaale, mis vaevleb oma tegude pärast karmide rahvusvaheliste sanktsioonide all.

Trump on juba ammu toetanud soojemaid suhteid Venemaaga ning Washingtonis resideeruvad Lääne diplomaadid on hakanud kartma suuri järeleandmisi Helsingis.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: