Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Juškin: sarnaselt Kimile, vajab ka Putin kohtumist Trumpiga

Välispoliitikaanalüütik Vladimir Juškin leidis, et kohtumist USA presidendi Donald Trumpiga on Venemaa riigipeale Vladimir Putinile vaja nii, nagu seda kokkusaamist vajas ka Põhja-Korea liider Kim Jong-un.

USA ja Venemaa presidendi eelseisev kohtumine sarnaneb USA riigipea kohtumisele Põhja-Korea juhiga - kummalgi korral ei ole eelnenud põhjalikku ettevalmistust. Pigem on tegu USA presidendi ning Lääne silmis tõrjutud juhtide kokkusaamisega, mida viimased kasutavad tõestusena oma õukonnakõlbulikkusest. Nii arvas "Aktuaalses kaameras" Balti Venemaa Uuringute Keskuse direktor Vladimir Juškin.

Putin ja Trump on kohtunud maailma riigipeade kohtumiste raames. Helsingis toimub aga 16. juulil nende esimene kahepoolne kohtumine.

Poliitikakommentaatorid ja poliitikud aga mõistatavad, millest seal juttu võiks tulla.

Balti Venemaa Uuringute Keskuse direktor Juškin arvas, et rääkida on paljust, kuid otsuseid ei tule.

"Kahe presidendi kohtumiseks valmistuvad tavaliselt kuude kaupa suured delegatsioonid. Seetõttu on antud juhul mõttetu rääkida mingitest otsustest," märkis ta.

Juškin nimetab kohtumist etenduseks ehk PR-sündmuseks.

Trumpi PR-kohtumine Putiniga toimub Ameerika karmide Vene-sanktsioonide taustal," märkis ta.

Juškini arvates näitab Trump end maailmale poliitikuna, kes oskab end arusaadavaks teha poliitik-tõrjututele. Putin tõestab aga oma õukonnale, et tema pole mingi tõrjutu.

"Tal on tarvis näidata oma eliidile, et ta on endiselt juht, kellega Lääs tahab kohtuda. Talle on kohtumist tarvis sama kibedasti nagu Kim Jong-unile -tõestuseks oma lähikonnale, et nad on vajalikud ka USA jõulise surve tingimustes," lausus ta.

Ilmselt tehakse Helsingis ühine avaldus, mida analüütikud saavad pulkadeks lammutada ja tõlgendada ning kaks tähelepanuväärset meest vaatavad teineteisele sügavalt silma.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: