Britid kulutavad vägede Eestis paiknemisele aastas 41 miljonit naela

NATO lahingugrupi pidulik rivistus Tapal
NATO lahingugrupi pidulik rivistus Tapal Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Suurbritannia vägede osalemine NATO lahingugrupis Eestis läheb brittidele aastas maksma 41 miljonit naela ehk umbes 46 miljonit eurot.

Suurbritannia kaitseministeeriumi dokumendiregistrist leiab päringu selle kohta, kui palju läheb Briti vägede Eestiss paiknemine riigile maksma.

Kaitseministeerium teatab vastuses, et 2017/2018 finantsaastal kulus riigil sellele 41 miljonit naela. Samal ajal kulub Saksamaal viibivate Briti vägede tarbeks 176 miljonit naela. Ministeerium rõhutas seejuures, et Eestisse paigutati väed alles 2017. aasta aprillis.

Eestis on umbes 800 briti sõdurit, kellest enamik on The Royal Welshi rügemendist.

NATO otsustas paigutada oma lahingugrupid Eestisse, Lätti, Leetu ja Poolasse ülemöödunud aasta juunis. Eestisse paigutatud lahingugrupi eesmärk on näidata üles solidaarsust, tugevdada Eesti iseseisvat kaitsevõimet ning heidutada Venemaad ja hoida rahu.

Eelmisel kevadel Eestisse saabunud ja Tapal tegutsev liitlaste pataljoni lahingugrupp koosneb ligi 1200 kaitseväelasest. Neist üle 800 on Suurbritanniast.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: