Euroopa Komisjon võttis Gemalto ja Thalese ühinemise uurimise alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Thalesi ja Gemalto logod.
Thalesi ja Gemalto logod. Autor/allikas: Thomas Coex/Gerard Julien/AFP Photo/Scanpix

Euroopa Komisjon asub põhjalikumalt uurima Hollandi IT-firma Gemalto ülevõtmist Prantsuse lennundus- ja kaitsetööstus kontserni Thales poolt, kahtlustades, et ühinemine võib viia kõrgemate hindadeni ning vähendada tarbijate jaoks valikuid ja innovatsiooni andmete krüpteerimise turul.

"Meie ühiskond sõltub aina enam andmekaitselahendustest, et kaitsta igat sorti sotsiaalset, ärilist ja isiklikku teavet. Alustame seda põhjalikku uurimist tagamaks, et Thalese ja Gemalto ühinemine ei viiks kõrgemate hindade või vähemate valikuteni tarbijate jaoks, kes tahavad oma andmeid turvaliselt krüpteerida," ütles Komisjoni konkurentsivolinik Margrethe Vestager pressiteate vahendusel.

Komisjon märkis, et kuivõrd ettevõtted on ühed suurimad turvaelementide tootjad maailmas on nad praegu tihedas konkurentsis - ühisettevõttest saaks aga kaugelt suurim turvaelementide pakkuja nii Euroopa kui maailma tasandil.

Ühinemise osas otsuse langetamiseks on Komisjonil aega 29. novembrini.

Gemalto ja Thales teatasid ühinemisplaanist mullu detsembris. Thales pakub Gemalto eest 51 eurot aktsia kohta ehk kokku 4,8 miljardit eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: