Galerii: maasikakilo maksab turul praegu vähem kui tippajal

Kui Eesti maasikate tipphooajal juuni teises pooles oli marjade keskmine kilohind 3-4 euro vahel ning suve lõpu poole on see tavaliselt olnud 5-6 euro ümbruses, siis tänavu võib juuli lõpus maasikakilo saada kätte kolme euro ja vähemagi eest.

Tallinnas Keskturul oli kolmapäeval keskmine maasika kilohind kolme euro ümbruses, mõned maasikad olid kallimad, mõned odavamad. Kõige madalam kilohind 2,5 eurot.

Sealsed müüjad selgitasid ERR-ile, et hinnad on madalad, sest maasikaid on palju peale tulnud. Lisati, et hinnad on kohati alla lastud esindusliku välimuse puudumise tõttu.

Balti jaama turul oli hinnatase ebaühtlane: kõige kallim kilohind oli 5,5 eurot ning kõige odavam 2,9 eurot.

Joosepi talust öeldi, et neil müügil olevad Põlvamaa maasikad on uute põldude marjad, mis tulevad nendelt taimedelt, mis on alles sel kevadel maha pandud. Seetõttu oli müüja sõnul ka hind veidi madalam, kilohind oli vastavalt soridle 2,9 eurot (Polka) või 4,2 eurot (Sonsation). Müüja lisas, et maasikahind kujuneb vahel välja ka vastavalt päevale.

Mir-Mar Talukaupade maasikamüüja selgitas, et maasika hinda kujundavad marja kvaliteet, välimus, maitse, päritolumaa ning kemikaalide kasutamine kasvatamisel.

Nende Võrumaa Malviina maasikad olid müügis hinnaga 4,9 eurot ning müüja ütles, et tema hinnangul on hinna kujundanud just maasika välimus.

"Praegu on nii soojad ilmad ja seetõttu hind on langenud," ütles Eduidu maasikamüüja ja lisas, et maasikaid hakkas palju peale tulema ning need tuleb lihtsalt maha müüa.

Lõpumarjadel ongi müüja sõnul hind madalam ning nende käest sai maasikakilo kätte 3,5 euroga.

Maasikaostjad enamasti söövad ostetud karbitäie ära, samas panevad inimesed marju smuuti, koogi või moosipurgi sisse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: