Indias ähvardab nelja miljonit inimest kodakondsusest ilma jäämine ({{commentsTotal}})

Foto: Reuters/SCANPIX

India avaldas esmaspäeval esialgse nimekirja riigi kirdeosas Assami provintsis elavatest India kodanikest, mille alusel võib neli miljonit inimest jääda India kodakondsuseta.

Otsus langetati vastuolulise uue riikliku kodanike registri (NRC) pinnalt.

Register tekitas kartuse, et riigist hakatakse välja saatma peamiselt bengali keelt rääkivaid moslemeid. India väidab, et aastakümnete jooksul on kõrvalasuvast Bangladeshist sisenenud India kirdeossa ebaseaduslikult sadu tuhandeid inimesi. Bangladesh eitab seda.

"Assami ja India kui terviku jaoks on käes ajalooline päev. Jõudsime esimese täieliku NRC visandi avaldamisega teetähiseni," ütles India tsensusvolinik Shailesh pressikonverentsil.

Registrisse saamise taotlusi sai hakata esitama 2015. aastal. Shaileshi sõnul esitati Assamis 32,9 miljonit taotlust, millest 28,9 miljonit rahuldati ja taotlejad kanti nimekirja.

Nimekirjast välja jäänud inimesed saavad 30. septembrini vaidlustada nende väljajätmise ning saada oma nimi lõplikku nimistusse. Tähtaja aegumiseni ei määratleta kedagi ebaseaduslikuks immigrandiks, ütles Shailesh.

Allikas: AFP-AP-BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: