Eesti jalaväeüksus suundus Malisse

Esmaspäeva hommikul asus Tallinna lennujaamast Malisse teele Eesti kaitseväe jalaväerühm Estpla-26, mis liitub seal Prantsusmaa juhitud mässutõrjeoperatsiooniga Barkhane.

Malisse siirduva kontingendi tuumiku moodustab jalaväerühm Estpla-26, mis koosneb enamjaolt Scoutspataljoni C-kompanii võitlejatest.

Rühma toetab kohapeal erialateadmiste ja -oskustega toetuselement mehhaanikute, logistikute, sidemeeste ja meedikutega. Ligi viiekümne Malisse siirduva kaitseväelase ülesandeks saab olema Gao linnas asuva Prantsusmaa välibaasi ja selle lähiümbruse julgeoleku tagamine.

Prantsusmaa operatsiooni Barkhane eesmärk on eelkõige toetada Mali keskvalitsust islamistidevastases võitluses ja ohjata Euroopa-suunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ning inimkaubandust.

Mässutõrjeoperatsioon katab viit (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) Saheli piirkonna riiki. Prantsusmaa relvajõudude põhijõud tegutsevad just Malis.

Eesti ja Prantsusmaa on julgeolekuvaldkonnas viljakat koostööd teinud varemgi, näiteks osales 2014. aastal Eesti jalaväeüksus Prantsusmaa juhitud operatsioonil Kesk-Aafrika Vabariigis.

Eelmisel aastal teenis Prantsusmaa kompaniisuurune üksus Tapal NATO lahinggrupi kooseisus.

Estpla-26 teenistus Malis lõppeb novembris, mil vastutuse võtab üle järgmine Eesti üksus.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: