Eesti jalaväerühm Malis alustas väekaitse ülesannete täitmist

Eesti jalaväerühm Estpla-26 alustas läinud nädalal Malis oma põhiülesande täitmist mehitades kolmel korral Gao baasi pääslad ja kontrollipostid ning viis läbi ühise patrulli Prantsuse sõduritega.

"Töö pääslates hõlmab endas alalist valmidust kontrollida ja otsida läbi baasi sisse-välja liikuvaid inimesi ja masinaid ning tagada sõjaväelinnaku perimeetri kaitse. Sõjaväebaasis töötavad kohalikud elanikud harjusid eestlaste põhjalikkuse ja professionaalsusega kiiresti ning teineteisega suhtlemisel suuri arusaamatusi ei tekkinud – nii mõnigi kohalik, kes nädala alguses Estpla-26 võitlejatega prantsuse või inglise keelt rääkis, tervitas nädala lõpuks sõdureid juba rõõmsalt eesti keeles," ütles Estpla-26 ülem nooremleitnant Janek Baiduža.

Patrull koos Prantsuse Võõrleegioni sõduritega viis eestlased Gao linna ja selle lähiümbrusesse. Soomukitega ja jalgsi Gao linnas liikunud eestlased said  kohalikest oludest ja linnamaastikust ülevaate, mis on abiks tulevaste patrullide täpsemaks planeerimiseks.

Eesti toetab mässutõrjeoperatsiooni Barkhane rühmasuuruse üksuse ja toetuselemendiga, mille ülesanne on Gao välibaasi julgeoleku tagamine.

Prantsusmaa operatsiooni eesmärk on toetada Mali, Mauritaania, Burkina Faso, Nigeri ja Tšaadi valitsuse võitlust islamiäärmuslastega takistades seeläbi ka Euroopat ohustavat ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: