Õiguskomisjon tahab idapiiri kiiremat valmimist

{{1533815040000 | amCalendar}}
Foto: Politsei- ja piirivalveamet

Riigikogu õiguskomisjon saab lähipäevil politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaherilt kirjalikud selgitused, et miks idapiiri ei saa valmis ehitada kiiremini, kui on praegune ajakava.  

Õiguskomisjon kuulas neljapäeval ametkondade selgitusi idapiiri ehituse ajagraafiku, projekti ja maksumuse asjus.

Lepiti kokku, et 12 päeva jooksul saadab Elmar Vaher komisjonile ülevaate sellest, mis takistab piiri kiiremat ehitust ja ettepanekud, milliseid õiguslikke või muid initsiatiive saaks riigikogu võtta, vahendas riigikogu pressiteenistus.

"Piiri vajalikkuses pole kahtlust, aga ehitusele plaanitud üheksa aastat on liialt pikk aeg, mis tekitab juba küsimusi haldussuutlikkusest," ütles keskerakondlasest komisjoni esimees Jaanus Karilaid.

Karilaiu sõnul peaks vähemalt poole idapiiri ehitusele kuluvast summast katma Euroopa Liit, sest tegu on ühenduse välispiiriga.

"Piiri on selgelt vaja, kuid töödega alustati nelja aasta eest ennatlikult. Lammutati piirivalvurite senised rajad ja muudeti piir neile läbimatuks. Alles siis hakati planeeringuid koostama," ütles õiguskomisjoni aseesimees Uno Kaskpeit Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE).

"Mis puudutab praegust projekti, siis tuleb veenduda selle mõistlikkuses. Näiteks kas soistele pindadele on samuti vaja aiad ehitada või piisab seal elektroonilistest anduritest," ütles Kaskpeit.

Siseministeeriumi andmetel kulub Eesti ja Venemaa vahelise riigipiiri taristu ja tehnilise seire süsteemi väljaehitamiseks 11 aasta jooksul ligikaudu 250 miljonit eurot. Sellele lisandub 70 miljonit eurot hooldus- ja ülalpidamiskuludeks aastani 2026.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: