Genova kuulutas õnnetusega seoses välja kahepäevase leina

{{1534314420000 | amCalendar}}

Põhja-Itaalia sadamalinnas Genovas kuulutati seoses ohvriterohke sillaõnnetusega välja kahepäevane lein. Võimude teatel hukkus õnnetuses 38 inimest, mitu on endiselt leidmata.

Kokku varisenud maanteesilla juures jätkusid päästetööd kogu öö, võimude teatel hukkus õnnetuses 38 inimest ja veel mitu on endiselt leidmata.

"Meil on praegu kinnitust leidnud 38 inimese hukkumine ja mõned on jäänud kadunuks," ütles siseminister Matteo Salvini, kes sõidab sündmuskohale kolmapäeval.

Kümmekond vigastatut on raskes seisundis haiglas.

Õnnetuse asjaolude suhtes algatati uurimine. Teisipäeval külastas sündmuskohta peaminister Giuseppe Conte.

Kiirteel A10 asuvast Morandi sillast varises kokku 80-meetrine lõik, mis kukkus ühele tööstuspiirkonnale, peamiselt raudteerööbastele. Lõik murdus lahti tugeva tormi ajal umbes kohaliku aja järgi kell 11.30.

Sillalõik asus maapinnast umbes 45 meetri kõrgusel.

Tsiviilkaitseameti juhi Angelo Borrelli sõnul oli lagunenud sillalõigul varingu hetkel 30-35 sõiduautot ja kolm raskeveokit.

Sündmuskohale viidi otsingukoerad ning varemete tõstmiseks ka rasketehnika. Päästetöödes osaleb 200 tuletõrje töötajat.

Tuletõrje teatel on päästjad mures gaasitorude olukorra pärast.

Võimude esialgsel hinnangul põhjustas varingu konstruktsiooniviga. Sild ehitati 1960. aastatel, valmis 1967. aastal ning sai nime selle disaininud Riccardo Morandi järgi.

Ettevõtte Atlantia alla kuuluv maanteede operaatorfirma Autostrade ütles, et sillal käisid hooldustööd.

Transpordiminister Danilo Toninelli sõnul valmistuti 20 miljoni euro suuruseks hankeks, et teha sild turvalisemaks.

Itaalia tahab sillavaringu tõttu lõpetada maanteevõrgufirma lepingu

Itaalia valitsus teatas kolmapäeval, et tahab lõpetada lepingu riigi maanteevõrgufirmaga Autostrade per l'Italia, mis vastutas teisipäeval kokkuvarisenud Genova maanteesilla hooldustööde eest.

"Esimene asi, mis peaks juhtuma on see, et Autostrade per l'Italia juhid astuvad tagasi. Arvestades, et lepingut on rikutud, teatan ka, et oleme alustanud protsessi selle tühistamiseks ja nende trahvimiseks 150 miljoni euroga," teatas Itaalia transpordiminister Danilo Toninelli Facebookis.

Pariis: Genova sillavaringus hukkus kolm prantslast

Itaalias Genovas sai maanteesilla kokkuvarisemisel surma ka kolm Prantsuse kodanikku, edastas Prantsuse välisministeerium kolmapäeval.

"Välisministeerium kinnitab kurbusega, et Genova õnnetuse ohvrite seas on kolm prantslast. Avaldame nende perekondadele kaastunnet," seisab ametkonna teates, milles märgitakse, et Prantsuse ja Itaalia võimud otsivad kannatanute hulgast Prantsuse kodanikke.

Meedia märgib, et sild kuulus tiheda liiklusega Liguuriat läbivasse maanteetrassi A10.

Tuntud insener hoiatas juba paar aastat tagasi Genova silla ohtlikkuse eest

Tuntud Itaalia inseneri sõnul oli ta juba ammu hoiatanud, et teisipäeval Genova linnas kokku varisenud maanteesilla näol oli tegu ohtliku läbikukkumisega, mis tuleks lammutada.

Genova ülikooli inseneriteaduste professor Antonio Brencich selgitas, et silla 1960. aastatel projekteerinud Riccardo Morandil oli "suurepärane intuitsioon, kuid ta ei olnud arvutamisel eriti praktiline", vahendas ajaleht Times.

Brencich märkis, et silda tuli pidevalt parandada, sest Morandi ehitas selle lähtudes tehnoloogiast, mille ta omal ajal isegi patenteeris, kuid mida ei kasutatud hiljem kuskil mujal, sest tegu oli ilmselge läbikukkumisega.

Itaalia päästeametnike videod, sealhulgas see, kuidas päästetakse sillal rippuvast autost vigastatuid:

Videod:

Pikad ülekanded:

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: