Veokijuht rääkis, kuidas ta napilt Genova sillavaringust pääses

Genova maanteesild ja Basko veok.
Genova maanteesild ja Basko veok. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Itaalia meedias on palju tähelepanu pälvinud autojuht, kellel õnnestus viimasel hetkel Genova sillavaringust pääseda. Tema veok aga seisab endiselt sillal, mootor sees, tuled põlemas ning kojamehed esiklaasi puhastamas.

37-aastane kahe lapse isa Luigi on endiselt šokis ega suuda mõista, kuidas ta endiselt elus on. Ta on kodus pere juures ja ise ajakirjanikega ei suhelnud, kuid oma tööandjale rääkis ta põhjalikult, kuidas tal pääseda õnnestus, kirjutab väljaanne Secolo d'Italia.

Genova elanik Luigi töötab Basko poeketi veokijuhina. Basko heaks on ta töötanud aasta aega, kuid tema töökogemus veokijuhina on pikk.

Teisipäeval oli ta parajasti viinud Basko poodidesse kaupa ning sõitis üle arhitekt Riccardo Morandi järgi nime saanud maanteesilla tagasi poeketi laohoone juurde.

Luigi sõnul oli liiklus sellel päeval väga tihe ja aeglane, kuid tal õnnestus siiski ees liikunud sõidukitega turvalist vahet hoida.

Sillale jõudes nägi ta seda, kuidas üks sõiduk temast möödus, teine oli tema ees. Ootamatult aga kadusid need sõidukid sügavikku ehk kukkusid koos betoonitükkidega alla Polcevera jõkke ning kalda ääres jooksvale raudteele.

Luigi reageeris viimasel hetkel - vajutas pidurit, tagurdas mõni meeter ja hüppas siis veoki kabiinist välja. Ning jooksis nii kaua, kuni jõudis sillalt ära tunnelisse, mida ta äsja läbinud oli.

Mootorit ta välja ei lülitanud ning seega on liikuvate kojameestega Basko veokist saanud üks Genova tragöödia sümbolitest.

Itaalia võimude teatel on sillavaringus hukkunud ligi 40 inimest ning päästetööd endiselt jätkuvad. Arhitekt Riccardo Morandi ehitistega on aga palju probleeme olnud ning Genova silla ohtlikkuse eest hoiatasid eksperdid juba aastaid tagasi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: