Video: Itaalias lasti õhku kurikuulsa maanteesilla viimased osad

Morandi silla varemete õhku laskmine Genovas 28. juunil.
Morandi silla varemete õhku laskmine Genovas 28. juunil. Autor/allikas: PA Pictures/Scanpix

Reedel lasti Itaalias Genova linnas õhku viimased osad maanteesillast, mille varingus hukkus möödunud aasta augustis üle 40 inimese. Õhku lastud silla asemele on plaanis ehitada täiesti uus maanteesild.

Morandi silla säilinud osade õhku laskmine reede hommikul kestis seitse sekundit, vahendasid AFP ja Euronews.

Enne lammutustöid oli silla lähistelt evakueeritud umbes 4000 elanikku ning piirkonda turvas umbes 400 võimuesindajat. Samuti toodi kohale rohkelt veepaake, et piirata plahvatustest tekkiva tolmu levikut.

2018. aasta 14. augustil varises osa 1967. aastal valminud sillast tugeva vihma ajal kokku. Koos sillatükkidega kukkus alla raudteele 35 sõidukit. Tragöödias hukkus 43 ja sai vigastada 16 inimest.

Õnnetus tõi kaasa suurema tähelepanu Itaalia vananenud infrastruktuurile ja korruptsioonile ning populismile. Samuti oli tegu järjekordse probleemiga, mis tabas kurikuulsa arhitekti Riccardo Morandi projekteeritud ehitisi.

Itaalia valitsus soovib uue maanteesilla valmis saada kiiremas korras, sest silla puudumine olulise sadamalinna ja liiklussõlme lähistel on tekitanud piirkonnas tõsiseid probleeme.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: