Kaljulaid: narvakate uhkus oma linna üle on kasvamas

Foto: Sergei Stepanov/ERR

President Kersti Kaljulaidi kümnepäevane tööaeg Narvas algas kohtumisega kohalike elanikega. Presidendi hinnangul võib narvakate jutust järeldada, et elu linnas on järjest paremaks läinud.

Presidendi esimese Narva päeva keskne sündmus oli jalutuskäik promenaadil ja kohtumised narvakatega. Väidetavalt pole Eesti riigipead varem midagi taolist ette võtnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ükski teine president pole ju niimoodi käinud. Jah, Narvas on käinud kõik Eesti presidendid, aga niimoodi inimestega suhtlemas pole käinud mitte keegi," ütles Narva linnapea Tarmo Tammiste.

Kaljulaid vestles rannahoone kohvikus ja jõepromenaadil tavaliste Narva elanikega nende emakeeles. Ilusat ilma nautinud narvakad oli ootamatust kohtumisest vaimustuses.

"Normaalne naisterahvas, väga meeldiv, võib öelda, et tippmodell. Ja räägib hästi vene keeles, üllatav," ütles Aleksandr.

Ka presidendile jäi Narva inimestest meeldiv mulje. "Narvakate uhkus oma linna üle on kasvamas ja see paistab juba välja. Narva inimestega täna rääkides on mul jäänud mulje, et inimesed on ikka päris uhked selle üle, kuidas Narva on muutunud," rääkis Kaljulaid.

Presidendi sõnul üritab ta Narvas elamise ja töötamisega sillutada teed järgmistele Narva tulijatele.

"Vaadake kui paljud on sellel suvel tulnud ja käinud ja tunnistanud, et nad tõepoolest ei ole 25 aastat võib-olla käinudki Narvas. Ma ei tea, miks see niimoodi on olnud, aga nüüd on see arusaam vist jõudnud kõikidele kohale, et siia tulla on väga tore," selgitas Kaljulaid.

President elab, töötab, spordib ja veedab aega Narvas üheksa päeva ja hiljem veel paar nädalat novembris.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: