Pärnu jõel korrastati kalapais

Pärnu jõel asuv Jändja pais on korrastatud ja säilinud hooned konserveeritud. Lagunema kippuv pais ja hooned osteti mõned aastad tagasi eraomanikult, need korrastati keskkonnaagentuuri tellimusel ja koostöös muinsuskaitseametiga. Nüüd plaanitakse kinnistu jälle erastada. Lisaks Jändjale avati tänavu kaladele osaliselt Vihtra pais, sel nädalal algasid tööd Sindi paisul.

Keskkonnaagentuuri projektijuht Külli tammur rääkis, et jõkke rajati tehiskärestik, ja kaladele kudealad. "Selleks toodi kohale suur hulk maakive, et voolu kärestikulisemaks muuta. Ja kudealade tarvis toodi kohale peenema fraktsiooniline kruus, ja nendest kokku siis rajati kaladele meelepärane elukeskkond, neile meeldib sinna kruusa sisse endale pesad teha ja sinna nad koevad," rääkis Tammur.

Ehitaja lubab objekti üle anda septembris, enne aga kutsutakse kohale kalateadlased, et veenduda, kas kalapääs kaladele ka tegelikult meeldib.

Peatöövõtja AS TERRAT objektijuht Tarmo Luik rääkis, et kõik on läinud plaanipäraselt.
"Üldiselt on see suvi väga hästi läinud et on väga veevaene aasta olnud. Kõik on läinud suhteliselt plaanipäraselt ja ehitustööd on kulgenud kiiremini kui hankes ette nähtud," ütles ta.

Mis saab osaliselt säilinud sisseseadega vabrikust ja veski varemetest, sest riik ja Türi vald neid oma ülesannete täitmiseks ei vaja.

Keskkonnaagentuuri projektijuht Külli Tammuri sõnul läheb väga tõenäoliselt läheb kogu see kinnistu enampakkumisega võõrandamisele. "Äkki tuleb keegi hea mõttega ja rahakotiga inimene, kes näeb siin mingit potentsiaali, väärtust, võimalust siia midagi ägedat rajada. Või miks mitte ka oma kodu rajada," sõnas Tammur.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: