Xi ja Putin lubasid Hiina ja Venemaa sidemeid tihendada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Sergei Chirikov/AFP/Scanpix

Hiina president Xi Jinping ja Venemaa president Vladimir Putin tõotasid Vladivostoki kohtumisel tihendada kahe riigi sidemeid. Xi sõnul on tihedam koostöö tähtis selleks, et seista vastu järjest ettearvamatumale geopoliitilisele olukorrale. Putini sõnul valitseb kahe riigi vahel usaldus nii poliitikas, julgeolekus kui ka riigikaitses.

Pärast kohtumist rõhutas Xi, et nii Hiina kui ka Venemaa on vastu ühepoolsele tegevusele maailmapoliitikas ja kaubandusprotektsionismile. Ehkki USA presidendi Donald Trumpi nime kordagi otse ei nimetatud, pidas Hiina riigijuht selgelt silmas just praegust USA ja Hiina kaubandussõda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hiina ja Venemaa tihedamad suhted aitavad aga USA meetmeist üle saada.

"ÜRO Julgeolekunõukogu alaliste liikmetena ning tähtsate kiirestiarenevate turgudega riikidena täidavad nii Hiina kui ka Venemaa oma kohust maailmarahu ja stabiilsuse alalhoidmisel ning arengu ja edu suurendamisel. Meil on samad või sarnased vaated rahvusvahelistele suhetele ja ühesugused huvid ning kindel alus koostööle," rääkis Xi.

Venemaal Kaug-Idas kerkivad Hiina-Vene ühismajandustsoonid on näide, et koostöö on juba edukalt käima läinud. Nüüd aga sõlmiti Kremlile alluva Venemaa Otseinvesteeringute Fondi toel kahe miljardi dollariline leping Hiina internetimüügihiiglase Alibaba, kust eestlasedki massiliselt kaupa ostavad, ja Vene multimiljonärile Alisher Usmanovile kuuluva Mail.Ru Groupi vahel.

Vladimir Putin arvab põhjendatult, et ärialane koostöö kandub edasi ka maailmapoliitika ajamisse.

"Me jätkame oma poliitilisi ja diplomaatilisi pingutusi olukorra lahendamiseks Korea poolsaarel vastavalt Vene-Hiina tegevuskavale," kinnitas Putin.

Putini sõnul peaks kahe riigi vaheline kaubandus tänavu jõudma rekordilise 100 miljardi dollari tasemeni.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: