Isamaa valimistel tahtliku vastandumise teed ei lähe

Isamaa kinnitas, et vastandumine aitab eristuda, kuid nemad valimistel kellelegi teadlikult läbi poliittehnoloogia ei vastandu.

Erakond Isamaa arutas reedel Tallinnas Kultuurikatlas valmistumist riigikogu ja europarlamendi valimisteks. Erakond alustas volikogu istungiga, kus poliitilise avaldusega toetati üleminekut eestikeelsele hariduskorraldusele.

"Tegelikult mul on hea meel, mis puudutab vene koolides eestikeelset õpet või ühtset eestikeelset haridussüsteemi, et eesmärgina on ju kõik parlamendierakonnad selle välja öelnud. Aga teed, nendeni jõudmised on täna veidi erinevad ja eks valimiskampaania käigus tulebki siis selgeks vaielda, mis on parim lahendus ja kui suur on ühisosa poliitilistel erakondadel. Milline tee valitakse, siin on ju täiesti erinevad teed võimalikud," rääkis erakonna esimees Helir-Valdor Seeder.

Vastandumine aitab tähelepanuorbiidis püsida, kuid Isamaa ei kavatse seda teadlikult ära kasutada.

"See aitab, jah, eristuda ja tihtipeale on see olnud ka mänguline. Me teame Keskerakonna ja Reformierakonna vastasseisu, mis siin 15 või 20 aastat on olnud ja taandunud valdavalt ühele ja samal etemale - kas meil on astmeline tulumaks või mitte. See ei ole Eesti arengu seisukohalt olnud küll viimase 20 aasta peaküsimus. Nii et see on enamasti olnud rohkem mänguline ja forsseeritud," rääkis Seeder.

"Isamaa ei vastandu kellelegi teadlikult, me tuleme välja oma programmiga ja selles programmis on kindlasti erisusi nii Reformierakonnast, on erisusi nii Keskerakonnast, sotsiaaldemokraatidest, Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast. Ja eks nende erisuste üle me siis loomulikult hakkame ka diskuteerima, arutama. Aga mingit teadlikku vastandamist läbi poliittehnoloogilise tegevuse me kindlasti omale eesmärgiks ei sea. Meie eesmärk on ikkagi Eesti areng ja programm," lisas ta.

Volikogu esimehe Sven Sesteri sõnul on Isamaa programmi sisu lai.

"Mitu teemat on. Julgeolekuteemadel, ma arvan, et me peatume peaasjalikult sellel, et suure tõenäosusega tuleb investeerida täiendavalt, mis tähendab ka seda, et me hakkame rääkima üle kahe protsendi tasemest. Me kindlasti räägime keelepoliitikast, me kindlasti räägime hariduspoliitikast ja loomulikult me ei saa üle ega ümber majandusest ja maksundusest. IRL on ka öelnud seda, et me tahaksime näha tulevikus maksurahu ja me ei näe põhimõtteliselt ühegi uue maksu kehtestamist, me ei näe olemasolevate maksumäärade tõstmist. Nii et meil on siin arutada küll tegelikult," selgitas Sester.

Mis puutub nimekirjadesse, siis Seeder kinnitas, et need tulevad tugevad.

"Me läheme välja täisnimekirjaga ja ma arvan, et kõikides piirkondades meil on esinumbrid ja erakonna tipp ka tuntud inimestest, tuntud tegijatest, kes on tugevad poliitikutena või oma erialal tegutsenud inimestena. Ja kindlasti me kaasame ka uusi inimesi, aga see võtab veel aega, sest tänasel volikogul me kinnitame nimekirjade koostamise reglemendi ja detsembri lõpuks tahame ka kinnitada erakonna piirkondade nimekirjad ja üleriigilise täisnimekirja," ütles Seeder.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: