Est-For läheb Pärnumaale maad kuulama

Est-For Investi esindajad Margus Kohava ja Aadu Polli.
Est-For Investi esindajad Margus Kohava ja Aadu Polli.

Puidurafineerimistehase rajamise plaaniga jätkav Est-For Invest läheb neljapäeval maad kuulama Pärnumaale Saarde valda.

Pärast tehase Tartusse rajamise plaani luhtumist on tselluloositehase vastu huvi tundnud mitu omavalitsust ning alles hiljuti käisid ettevõtte eestvedajad tutvumas Võrumaal.

Neljapäeval jõuab järg Saarde vallani Pärnumaal, mille vallavanem Indrek Talts ütles ERR-ile, et tegu on alles esimese kohtumisega.

"Ette ei ole meil mingit infot pakkuda, oleme avatud avatud läbirääkimistele. Kui nende plaanid on sellised, mis meile sobivad, oleme valmis neid vastu võtma, kuid detailsemalt puudub igasugune info," sõnas Talts.

Saarde valla sobilikkuse kohta lausus vallavanem, et tuleb vaadata mitu aastat ette. Arvesse saab võtta tulevase Raib Balticu trassi läheduse, võimalikku uut kaubasadamat Pärnu ümbrusesse, metsade rohkust ja sealhulgas Läti lähedust.

"Järve või jõe osas meil peale Reiu jõe suuremat pole. Kas see on piisav, me ei tea, seda peavad nemad otsustama," märkis Talts.

Võimalikud töökohad on üks asi, kuid kindlasti ei saa mööda vaadata ka elukeskkonna küsimustest. "Aga me oleme valmis rääkima ja arutama. Minu hinnangul on tore ja vajalik, kui ettevõtmine Eestisse rajatakse," lausus Talts.

Est-For Investi juhatuse liige Aadu Polli lubas mõne päeva eest Pärnu Postimehele, et puidurafineerimistehasest saab kõnelda pärast kohtumist Saarde valla esindajatega. "Enne seda, kui me ei ole rääkinud kohalike inimestega, poleks selle teema ajakirjanduses kommenteerimine nende vastu aus," sõnas Polli.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: