Riik jagab e-residentsusele raha mitme eelarverea ja kahe ministeeriumi kaudu

Kuvatõmmis sisuturundusest New York Timesi veebikeskkonnas.
Kuvatõmmis sisuturundusest New York Timesi veebikeskkonnas. Autor/allikas: T Brand Studio/e-residentsuse programm

Tuleva aasta riigieelarves on e-residentsusele raha jagatud lausa kolmelt eelarverealt: siseministeeriumi valitsemisalas eraldatakse e-residentsuse edasiarendamiseks 367 000 eurot ja e-residentsuse arendamiseks 141 000 eurot, lisaks tuleb miljon eurot ka välisministeeriumi alt.

Siseministeeriumi kommunikatsiooninõunik Merje Klopets põhjendas e-residentsusele mõeldud raha hajutamist mitmele eelarvereale sellega, et riigieelarve ülesehitus on valitsemisalapõhine ja mitmete teemade puhul jaguneb vastutus vastavalt tegevusvaldkonnale eri ministeeriumide ja nende valitsemisalade vahel. Nii ka e-residentsuse puhul.

Küsimusele, mis vahe on e-residentsuse arendamisel ja edasiarendamisel, et neid eri ridadel kajastatakse, vastas Klopets, et 367 000 eurot on mõeldud sisutegevusteks ja 141 000 infotehnoloogia arendusteks.

"Näiteks on plaanis lihtsustada e-residendi korduvdokumendi taotlemist, automatiseerida järelkontrolli ja lisada 30 uut väljastuskohta e-residendi digitaalse isikutunnistuse väljastamiseks," lausus ta.

Tuleva aasta riigieelarve maht on üle 11 miljardi euro.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: